Напередодні журналісти Bihus.info оприлюднили матеріал, в якому розповіли про знахідки правоохоронців під час обшуку в будинку народного депутата Іллі Киви («Опозиційна платформа-За життя»). Ішлося про мільйони готівки, золото та портрети, на яких депутата-«антифашиста» зображено в образі італійського диктатора Беніто Муссоліні.
Вранці 2 грудня стало відомо, що викладена у ньому інформація не відповідає дійсності. Лідер проєкту Денис Бігус записав відеозвернення, в якому розповів, що з пропозицією надати матеріал на журналістів вийшло джерело у правоохоронних органах. Раніше команда змогла знайти дім, в якому насправді живе Кива, у декларації якого – лише невелика двокімнатна квартира.
«Після того, як ми зробили аналіз будинку Киви, який знайшли завдяки стрімам Рабіновича під час обшуку, одне з джерел у правоохоронних органах написало, що має фото і матеріал з обшуку. У цьому наборі були фото з іншої справи», - розповів журналіст.
Команда вибачилася перед підписниками і колегами, пообіцявши зв’язатися з кожним медіа, яке взяло матеріал, із проханням видалити новини.
«Вперше за 8 років в редакції помилка такого масштабу, що інакше, ніж факап її не назвати. Приносимо величезні вибачення всім нашим глядачам і колегам з інших ЗМІ, які поширили цю новину. Ми роками робимо все, щоб берегти довіру і перевіряти кожну деталь. Тому нам особливо болісно, що так сталось», - йдеться у повідомленні.
Сам Кива пригрозив журналістам судом та у властивій йому манері заявив, що «змусить вибачатися кожного».
Нагадаємо, 16 листопада правоохоронці провели обшук у будинку Іллі Киви, депутат є підозрюваним у двох кримінальних провадженнях.
7 жовтня Кива опублікував у Telegram-каналі відеопривітання до дня народження Владіміра Путіна. У ньому депутат похвалив «перемоги» голови держави-агресора і побажав йому «ще більше сил». На депутата порушили справу за статтею 111 КК України («державна зрада»). Цей тяжкий злочин карається позбавленням волі на 12-15 років.
За тиждень після першого відео Кива записав ще одне «вітання» – з нагоди річниці ліквідації Степана Бандери 15 жовтня 1959 року: на тому відео він стріляв з автомата, а позаду нього вибухали феєрверки. Офіс генпрокурора також відкрив справу за статтею «незаконне поводження зі зброєю».