UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коломойський і Аваков мають намір лобіювати звільнення Єрмака - ЗМІ

Голова Офісу президента вміє наживати впливових ворогів.

Олігарх Ігор Коломойський і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков можуть лобіювати звільнення голови Офісу президента України Андрія Єрмака. У кожного з них власні причини «нелюбити» праву руку Володимира Зеленського, пише «Українська правда».

«На додачу до того, що голова ОПУ не може похвалитися великою армією шанувальників, він ще й поступово заводить нових, часом надзвичайно потужних, ворогів», - йдеться в матеріалі.

«Не може секретар президента керувати країною»

Людина з найближчого оточення Коломойського розповіла журналістам, що олігарх не сприймає Єрмака як політичну фігуру і говорить про те, що «не може секретар президента керувати країною».

«Беня зараз взагалі перестав спілкуватися з Офісом. Уже кілька місяців. Але він телефонує паралельно людям і передає «вітання». Так телефонує і каже: «Передайте цьому (Єрмаку - ред.), що йому залишилося два місяці. Що це означає, незрозуміло. Але звучить сильно», - поділився з журналістами один з тих, через кого передавалися «вітання».

Своєю чергою ексголова ОП України Андрій Богдан вважає Коломойського причетним до свого звільнення. На думку Богдана, олігарх може спробувати знову змінити керівництво на Банковій.

«Аваков точно знає, що він»

Напруженість у стосунках Авакова й Єрмака почалася зі спроби голови Офісу президента промацати ґрунт у парламенті та зібрати голоси за відставку голови МВС. Міністр про таку роботу відразу дізнався, заблокував її і прийшов вимагати пояснень.

«Єрмак відхрестився, але Аваков точно знає, що він. Арсен таких спроб ще з часів Порошенка пережив безліч, тому особливо не звертає уваги. Але Офіс повинен зрозуміти, що так «нишком» такі питання не вирішуються », - розповів співрозмовник журналістів в оточенні міністра.

Сам Єрмак у розмові з «УП» стверджував, що у сферу компетенції його відомства не входить вирішення кадрових питань у Верховній Раді.

Окремий трек напруги між очільниками МВС і ОПУ - позиція Авакова щодо вже колишнього члена української делегації в Мінську Вітольда Фокіна. Міністр публічно вимагав відставки Фокіна після його скандальних заяв, водночас у саме Єрмак привів того в ТКГ.

Крім того, Аваков займає категоричну позицію в історії зі зривом операції з «вагнервцями», вимагаючи покарати винних. Хоча публічно цього ніколи і не озвучить, додають журналісти.

Війни на Банковій

«Несподіваних ворогів Єрмаку може підкинути його війна з Трофімовим (першим заступником голови ОП України Сергієм Трофімовим - ред.)», - йдеться у матеріалі.

Трофімов тісно пов'язаний з головним представником політичних інтересів олігарха Ріната Ахметова - народним депутатом Вадимом Новинським. З ним Трофімов зблизився за «церковною лінією» - обидва є прихожанами філії РПЦ в Україні.

Вухо на аутсорсі

Попри малу кількість друзів і велику - ворогів, незаперечною перевагою Єрмака є його унікальний вплив на президента Володимира Зеленського.

Жоден публічний захід президента не відбувається без Єрмака. Багато депутатів і членів уряду скаржаться, що не можуть потрапити на зустріч з головою держави без Єрмака.

«Якщо ви звернете увагу, Андрій зазвичай сидить або стоїть праворуч від Зеленського. Ми вже навіть жартуємо, що праве вухо президента на аутсорсі у Єрмака. І ви собі просто не уявляєте, як сильно це працює. Він може переконати Володю, що стіна чорна, коли вона біла», - пояснив один з впливових членів ЗеКоманди.

Читайте також: Єрмак пройшовся по команді Зеленського: «Деякі члени допускають помилки і можуть вступати в конфлікт»

Раніше повідомлялося, що Єрмак хоче взяти під контроль частину фракції «Слуги народу» у Верховній Раді. З цією метою з існуючих 15 фракційних груп почали виключати депутатів, що мають низький відсоток голосувань за важливі для Єрмака рішення.

З «відсіяних» кандидатів можуть сформувати чотири додаткових групи, які імовірно очолять депутати Олександр Скічко, Олександр Трухін, Юлія Гришина і Артем Дубнов.

Завадити цьому може відсутність підтримки в самій фракцій і позиція спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова. Він запропонував провести незалежні праймеріз і переобрати все керівництво груп. Мовляв, «якщо потрібно поміняти керівництво фракції - нехай цим займуться самі депутати».

Пропозиція сподобалося «слугам», але не подобається Банковій: за такого розвитку подій кум Єрмака - депутат і ресторатор Микола Тищенко ризикує втратити свою групу.