UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ексзаступник голови СБУ Баранецький відмовився давати свідчення ТСК щодо вагнерівців в обмін на його кадрове призначення – ZN.UA

Бурба, якого ТСК так і не вислухала, написав рапорт про звільнення зі служби.

За даними ZN.UA від джерел у тимчасовій слідчій комісії, яка розслідує можливий злив спецоперації щодо «вагнерівців», колишній заступник голови Служби безпеки Руслан Баранецький відмовився давати свідчення в обмін на його кадрове призначення. При цьому ексглава ГУР Міноборони генерал-полковник ЗСУ Василь Бурба написав рапорт міністру оборони про звільнення з військової служби.

Руслан Баранецький - не найгірший фахівець з тих, які працюють зараз у Службі безпеки, не знайшов спільної мови з головою СБУ Іваном Баканова. При цьому Баранецький близький друг глави Офісу президента Андрія Єрмака, у якого, до речі, теж конфлікт з главою Служби безпеки.

Коли Баканов у бесіді з президентом Володимиром Зеленський наполіг на звільненні Баранецького з посади першого заступника голови СБУ, Єрмак своєю чергою наполіг на відповідному кадровому ході, який вилився у формальне звільнення начальника внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова.

Зараз Баранецький перебуває без посади і не надання показань, як стверджують джерела ZN.UA, він сподівається розміняти на своє кадрове призначення. За даними ZN.UA, він розраховував на призначення в керівництві Міноборони або Держприкордонслужби.

Що стосується Василя Бурби, то він спочатку був ініціатором залучення суспільної уваги до розслідування того, що і чому сталося з «вагнерівцями» в Білорусі. Однак ТСК його досі не заслухала до кінця. Зокрема, засідання ТСК 20 вересня завершилося достроково і Бурба не зміг закінчити свій виступ. Це було вже четверте перенесення засідання комісії. Перед цим ТСК збиралася заслухати Бурба ще 14 вересня, але засідання не відбулося через відсутність кворуму.

Читайте також: Безугла звинуватила опозицію в спробах зірвати розслідування щодо «вагнерівців»

9 вересня ТСК повідомила про завершення розслідування справи «вагнерівців». Голова ТСК Мар’яна Безугла заявила, що санкціонованої спецоперації із затриманням найманців нібито не було, а проводився «спеціальний розслідувальний захід» зі збирання інформації про бойовиків російсько-окупаційних військ.

За нашою інформацією, готувати спецоперацію допомагали спецслужби інших країн, зокрема, американські. На початку вересня американський канал CNN оприлюднив матеріал, в якому стверджувалося, що Центральне розвідувальне управління США допомагало Україні організувати операцію. У Вашингтоні кажуть, що американські спецслужби дійсно знали про підготовку операції, але не брали участі у ній.

У межах операції були ідентифіковані і знайдені російські бойовики, які воювали в Донбасі. Частина з них може бути причетна до катастроф MH17, Іл-76 і Ан-26 на сході України. Літак зі 33-ма «вагнерівцями» на борту, планували під слушним приводом посадити в Україні і затримати найманців. Але через «злив» операції, бойовики були затримані КДБ Білорусі і видані Росії.

Докладніше читайте у статті Володимира Кравченка «Чим загрожують Україні одкровення Зеленського щодо «вагнерівців»: все гірше, ніж ми думали» у ZN.UA.