UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колесніченко має намір «перекроїти» мовний закон

«Мовний закон» був прийнятий без урахування правок, внесених Мін'юстом, ОБСЄ, Венеціанською комісією і Науково-експертним управлінням парламенту. Співавтор законопроекту пропонує привести закон у відповідність до законодавства України та відстрочити набуття чинності окремих його положень.

Народний депутат Вадим Колесніченко (фракція Партії регіонів) констатує, що закон його співавторства «Про засади державної мовної політики» був прийнятий без урахування пропозицій Мін'юсту, ОБСЄ, Венеціанської комісії та Науково-експертного управління парламенту, але, в той же час відзначає, що винна в цьому опозиція.

Це випливає з пояснювальної записки до законопроекту про зміни у «мовний» закон.

«Під час розгляду законопроекту в парламенті у другому читані та в цілому, у зв'язку з блокуванням трибуни, численними спробами зриву засідань, погрозами «підірвати» або «спалити» парламент з боку представників опозиції, в тексті законопроекту не були враховані пропозиції, які надійшли від Міністерства юстиції України, Венеціанської комісії, ОБСЄ, Науково-експертного управління Верховної Ради України...», - йдеться в пояснювальній записці.

Крім того, депутат констатує, що даний закон стикається з «некоректним розумінням його окремих частин».

«Застосування норм закону на практиці, рішення понад 20 місцевих рад (про надання статусу регіональної російській мові - ред.) також виявило некоректне розуміння окремих його норм і можливості маніпуляції ними.

Необхідність додаткового приведення у відповідність законодавства України з положеннями закону та відстрочення набуття чинності окремих його положень для кращої підготовки органів державної влади та місцевого самоврядування», - підкреслюється в пояснювальній записці.

Депутат пропонує ряд редакторських правок, зокрема, замінити слово «ареал» на «територію», словосполучення «група осіб» змінити на «група осіб, громадян України».

У змінах до закону, розроблених Колесніченком, також пропонується фінансувати заходи з реалізації держполітики у сфері мовного регулювання на принципах співфінансування з державного і місцевих бюджетів.

Крім того, депутат пропонує застосовувати норми закону і до регіональних мов або мов нацменшин, якщо вони є рідними для менш, ніж 10% громадян України від загального числа населення даної території, але «в окремих випадках, з урахуванням конкретної ситуації».

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесніченка і Сергія Ківалова. 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їх чисельність перевищує 10%.

У східних і південних областях України місцеві органи влади зробили ряд кроків з реалізації положень закону. !zn

Читайте також:

У Партії регіонів не хочуть підвищувати статус жодної мови, крім російської

Львівська міськрада оскаржить мовний закон у Конституційному суді

У новому варіанті мовного закону немає регіональних мов

Росія допоможе Україні впроваджувати російську мову в навчальних закладах