UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колесніченко проконтролює, щоб усім київським першокласникам запропонували обрати мову навчання

Депутат вимагає від київських чиновників детального звіту про те, скільки заяв про мову навчання першокласників зібрала кожна школа і яку саме мову обрали батьки.

Співавтор закону "Про засади державної мовної політики" Вадим Колесніченко звернувся з листами до керівників районних управлінь освіти Києва з вимогою виконувати ст. 20 ініційованого ним закону.

У листі, з текстом якого ознайомилося DT.UA, депутат зазначає, що відтепер при прийомі дітей у перший клас директори шкіл повинні вимагати окрім традиційних документів (заява про зарахування, копія свідоцтва про народження, медична картка) і заяву про обрання мови навчання. "Без попереднього отримання від батьків, або осіб, які їх замінюють, заяв про мову навчання, формування перших класів неможливе", - пише депутат.

Відомий захисник російської мови не тільки роз'яснює педагогам норми свого закону, але й вимагає, користуючись статусом народного депутата, надати йому детальну інформацію про те, скільки заяв про мову навчання першокласників зібрав кожен заклад і яку саме мову обрали батьки.

Така ситуація стала справжньою несподіванкою для педагогів. Досі ст.20 закону "Про засади державної мовної політики" обходили увагою і громадськість, і чиновники. Тепер школам доведеться терміново збирати батьків першокласників і просити їх написати додаткові заяви.

Згідно зі ст. 20 закону навчальні заклади "у встановленому порядку створюють окремі класи, групи, в яких навчання ведеться іншою мовою, ніж у навчальному закладі в цілому". Якщо таких охочих небагато, закон дозволяє "з метою підтримання нечисленних мовних груп" створювати малокомплектні навчальні заклади, класи, групи.

Оскільки досі Міносвіти не видало жодної інструкції з роз'ясненням цього положення, тепер незрозуміло, для якої кількості учнів можна відкривати малокомплектні класи і групи. І з яких джерел їх фінансувати.

Для того, щоб змінити мову навчання, школам також доведеться терміново вносити зміни у свої Статути.

На відміну від Колесніченка, який звернувся тільки до шкіл, Дмитро Табачник на тиждень раніше надіслав листи керівникам управлінь освіти та керівникам вишів. У ньому міністр не тільки рекомендував збирати заяви батьків щодо вибору мови навчання, але й застерігав, що "останнім часом до міністерства надходять звернення громадян щодо невиконання цієї норми законодавства". Табачник зобов'язав чиновників "провести відповідну роботу з керівниками" та поінформувати міністерство про її результати до 31 травня.

Подробиці читайте в наступному номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Оксани Онищенко "Ось тобі, бабцю, і Юріїв день". !zn

Читайте також:

У регіонала Колесніченка на прес-конференції кинули гамівну сорочку

Майже кожен п'ятий абітурієнт не хоче здавати ЗНО українською, - Міносвіти

Регіонали і далі будуть виступати у Верховній Раді російською мовою