UA / RU
Підтримати ZN.ua

КОД відмовився від участі у Конституційній асамблеї Януковича

Опозиція відмовилася освячувати своєю участю створену президентом Конституційну асамблею. Заявляють, що Віктор Янукович вже достатньо зґвалтував Основний закон.

Учасники Комітету опору диктатурі (КОД) відмовляються брати участь у роботі Конституційної асамблеї Віктора Януковича і вимагають негайного звільнення Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших політв'язнів.

Як повідомляє прес-служба партії «Батьківщина», про це йдеться у заяві КОД, прийнятій на засіданні комітету.

«Комітет опору диктатурі заявляє, що не дозволить Януковичу використовувати участь опозиційних партій у роботі конституційної асамблеї як ширму для прикриття будь-яких антидемократичних і авторитарних змін до Основного закону», - йдеться в заяві КОД.

«Віктор Янукович, який мав би бути гарантом Конституції, за два роки свого провального президентства, навпаки, зґвалтував Основний Закон, пристосувавши його до власних потреб. Перебування Януковича при владі почалося з державного перевороту, коли всупереч Конституції із так званих тушок було сформовано провладну коаліцію у парламенті, а потім в такий же незаконний спосіб змінено й саму Конституцію. Але й цього тексту Янукович не дотримується, бо його режим править не по писаній конституції, а за "поняттями" кримінально-мафіозного світу», - зазначено в заяві.

«Відтак, Комітет опору диктатурі не довіряє заявам президента про його нібито готовність прийняти прозорі, узгоджені із суспільством рішення щодо змін до Основного закону. Утворений Януковичем орган є окозамилюванням і спробою видати за Конституційну асамблею дорадчу групу при Президентові України. У КОД свідомі того, що Янукович вже сьогодні прагне підстрахуватися та переписати Конституцію так, щоб в будь-який спосіб залишитися при владі», - заявили в КОД.

У Комітеті вимагають негайного виконання резолюції ПАРЄ та звільнення Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших політв'язнів.

Нагадаємо, що президент Віктор Янукович своїм указом N31 визначив принципи формування та організації діяльності Конституційної асамблеї. Кандидатури до її складу має бути подано до 16 квітня 2012 року. Асамблея складатиметься зі 100 осіб, 34 з них вносяться президентом, решта - від політичних партій, інститутів, громадських організацій тощо.

До складу Конституційної асамблеї мають увійти представники парламентських фракцій: Партії регіонів, «БЮТ-Батьківщина», НУНС, КПУ, Народної партії, «Реформи заради майбутнього», а також наступних партій: «Фронт змін», «Сильна Україна», ВО «Свобода», «УДАР» Віталія Кличка, СПУ, Єдиний центр. !zn

Читайте також

Голова ЦВК Володимир Шаповал: «У деяких суддів Конституційного суду, якщо вони не отримують інструкцій, в очах з'являється собача туга за палкою»

Ставнійчук розповіла, що в АП хотіли б змінити у Конституції