UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коаліція збирається на нараду, "Самопоміч" вимагає перегляду угоди

Вихід "радикалів" Ляшка з парламентської більшості і останні події в Раді свідчать про необхідність вносити зміни в коаліційну угоду.

Рада коаліції збирається на засідання сьогодні в середу, 2 вересня. Зустріч призначена на 12:00. При цьому у коаліційних фракціях визнають, що необхідний перегляд угоди, в тому числі через останні події у Верховній Раді.

"В середу о 12.00 буде рада коаліції", - повідомив керівник фракції "Самопоміч" Олег Березюк.

Лідери коаліції мають намір обговорити план подальшої роботи Верховної Ради, повідомив у свою чергу перший заступник голови фракції "Блок Петра Порошенко" Ігор Кононенко.

"Сьогодні планується засідання лідерів коаліції за участі спікера (Володимира Гройсмана), ми будемо обговорювати плани роботи на цю сесію, як ми будемо працювати, які першочергові законопроекти ми будемо розглядати", - сказав Кононенко журналістам, підкресливши, що "коаліція працює в нормальному, робочому режимі".

При цьому глава "Самопомочі" в Раді виступив за перегляд і зміну коаліційної угоди у зв'язку з виходом фракції "Радикальної партії" Олега Ляшка з парламентської більшості, а також зважаючи на майже рік роботи коаліції.

Разом з тим, зазначає Березюк, вносити істотні зміни в угоду навряд чи будуть.

"Після майже року роботи – це природно – переглянути його (коаліційну угоду – ред.) у будь-якому випадку. Але принципові речі повинні залишитися", - сказав він.

"Формально все це потрібно буде зробити. По суті, коаліційна угода зміниться мало", - додав Березюк.

Томенко: у Раді – криза

Народний депутат України з фракції "Блок Петра Порошенко" Микола Томенко називає ситуацію, що склалася у Верховній Раді, парламентською кризою і вважає, що коаліція і парламент повинні почати "працювати по-новому", інакше Верховну Раду треба розпускати і йти на позачергові парламентські вибори.

"Парламент повинен по-іншому працювати. Коаліція повинна по-іншому працювати. Якщо так не виходить, то тоді йти на дострокові вибори. Я не розумію тоді іншої логіки подій", - сказав Томенко журналістам.

При цьому Томенко "безумовно" згоден з тим, що останні події в Раді свідчать про парламентську кризу.

Томенко вважає, що коаліція, незважаючи на оголошений вихід з неї фракції "Радикальної партії", може далі працювати, однак свою діяльність вона повинна переглянути.

На думку депутата, не можна, щоб всі питання вирішували лідери фракцій коаліції в кабінеті у спікера парламенту.

У БПП не чекають швидкого переформатування уряду

Переформатування Кабміну не очікується на цьому тижні, але прем'єр готує свої пропозиції, заявив перший заступник голови фракції "БПП" Ігор Кононенко.

"Переформатування уряду на цьому тижні не буде, але прем'єр-міністр над цим працює, готує пропозиції. Коли будуть пропозиції прем'єр-міністра, вони будуть внесені в коаліцію, і ми їх будемо розглядати", - сказав Кононенко.

Парламентська коаліція "Європейська Україна" з 302 депутатів п'яти фракцій була створена 27 листопада 2014 року. На сьогоднішній день в неї входять фракції "Блок Петра Порошенко" (143 депутата), "Народний фронт" (81), "Об'єднання "Самопоміч" (31), Радикальна партія Олега Ляшка (21), "Батьківщина" (19).

Після виходу "Радикальної партії" в коаліції залишається 273 народних депутата.

Згідно п. 7.2. Коаліційної угоди, "зміни у складі Коаліції, у тому числі у зв'язку з виходом із Коаліції однієї чи кількох депутатських фракцій, якщо при цьому кількісний склад Коаліції не стає меншим, ніж визначено Конституцією України, не є підставою для припинення Коаліції".

Таким чином, вихід фракції Ляшко не матиме жодних наслідків для коаліції, оскільки в складі її фракцій залишається більше необхідних 226 депутатів.