Хоча на найближчий час експерти цього центру і пророкують стабільність новому північнокорейському керівництву, проте вони не виключають того, що «під впливом економічних труднощів і політичних чинників новий лідер КНДР може піти на нову провокацію в інтересах зміцнення внутрішньої єдності».
«Північна Корея може посилити напруженість за рахунок випробувальних запусків ракет та проведення третього ядерного вибуху, оскільки Кім Чен Ину необхідно продемонструвати свою керівну роль», - наголошується у доповіді ІФАНС.
Досі у КНДР було проведено два підземних ядерних випробування - у 2006 і 2009 роках. За оцінками експертів, у КНДР є збройовий плутоній, якого достатньо для виготовлення п'яти-шести ядерних боєприпасів, однак у Пхеньяна поки немає технологій встановлення ядерних зарядів на ракетах.
Експерти НДІ також не виключають можливості відновлення у першій половині поточного року шестисторонніх перемовин, покликаних припинити програми створення ядерної зброї, які проводяться в КНДР, однак досягти на них помітного прогресу буде вкрай важко.