UA / RU
Підтримати ZN.ua

КНДР провела невдалий запуск ракети «Инха-3»

КНДР провела невдалий запуск ракети «Инха-3». Ракета пролетіла всього кілька хвилин, після чого розвалилася і впала в океан. Уламки ракети впали на ділянці у 190-210 кілометрах від міста Кунсан, розташованого на західному узбережжі Республіки Корея. За ракетою спостерігали шість бойових кораблів США, оснащених системами ПРО. Сполучені Штати працюють над проектом офіційної заяви Ради Безпеки ООН, яка засуджує запуск ракети у КНДР. Резолюція з посиленням санкцій щодо Пхеньяну навряд чи буде прийнята через позицію Китаю, що володіє правом вето.

Міністерство оборони Південної Кореї у п'ятницю оголосило про невдалий пуск північнокорейської ракети «Инха-3» («Чумацький шлях») - за даними Сеула, ракета пролетіла всього кілька хвилин, після чого розвалилася і впала в океан. Пізніше інформацію підтвердили в Японії і США.

Спочатку у КНДР ці відомості спростувало Космічне агентство Північної Кореї та Комітет з космічних технологій, проте незабаром надійшло офіційне повідомлення Центрального телеграфного агентства Кореї (ЦТАК) про те, що ракета «Инха-3» була дійсно запущена з космодрому Чхольсан, однак супутник «Кванменсон-3» «Яскрава зірка») не вийшов на задану орбіту.

«Науковці, фахівці та експерти країни в даний час вивчають причини збою», - повідомило агентство, не вдаючись у подробиці.

Тим часом, за даними джерела у міністерстві оборони Японії, слова якого наводить телеканал NHK, ракета пролетіла всього 120 кілометрів, після чого розпалася на чотири частини. Повідомлялося, що під час польоту не змогли відокремитися одна від одної перший і другий ступені ракети.

Джерело у військовому командуванні Південної Кореї раніше відзначило, що уламки ракети впали на ділянці у 190-210 кілометрах від міста Кунсан, розташованого на західному узбережжі Республіки Корея.

Об'єднане командування ППО північноамериканського континенту (NORAD) також стверджує, що запуск ракети у КНДР був невдалим.

«Початкові дані свідчать про те, що перший ступінь ракети впав у море у 165 кілометрах від Сеула (Південна Корея). Два інших, імовірно, не спрацювали (не відділилися), ніяких уламків на землю не падало. Ракета або її уламки не несли загрози», - йдеться в повідомленні командування.

Системи NORAD зафіксували запуск о 18:39 за східно-американським часом четверга.

«Ракета, імовірно типу Тепходон-2, рухалася над Жовтим морем у південному напрямку», - зазначає NORAD. Джерела у США повідомили, що Вашингтон відстежував політ північнокорейської ракети за допомогою своїх супутників. Крім того, за нею спостерігали шість бойових кораблів США, оснащених системами ПРО.

Міністри закордонних справ «великої вісімки» засудили пуск північнокорейської балістичної ракети з супутником, повідомив держдепартамент США.

«Ми, міністри закордонних справ G-8, засуджуємо запуск ракети Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР), який порушує резолюції РБ ООН 1695, 1718 і 1874», - цитує «Інтерфакс» заяву глав зовнішньополітичних відомств, поширену в п'ятницю держдепартаментом від їхнього імені. Нарада міністрів проходила у Вашингтоні в середу і четвер.

Також стало відомо, що Сполучені Штати працюють над проектом офіційної заяви Ради Безпеки ООН, яка засуджує запуск ракети у КНДР. За повідомленнями з дипломатичних джерел, заяву може бути прийнято у п'ятницю після закритих консультацій Ради Безпеки ООН. У квітні в рамках ротації у Радбезі головують Сполучені Штати, передає ИТАР-ТАСС.

Питання про запуск Пхеньяном балістичної ракети з супутником буде винесено в РБ ООН у п'ятницю, вважають дипломати в Організації. Дипломатичні джерела повідомили журналістам, що Радбез, швидше за все, прийме відповідне рішення із засудженням даного кроку північнокорейської влади.

У той же час джерела вважають, що резолюція з посиленням санкцій щодо Пхеньяну навряд чи буде прийнята через позицію Китаю, що володіє правом вето. У Пекіні неодноразово заявляли, що санкції не є ефективним способом вирішення міжнародних проблем і виступали за їхнє врегулювання дипломатичними засобами.

На думку спостерігачів, Пекін може погодитися тільки на прийняття РБ заяви його голови із засудженням ракетного пуску, як це було в 2009 році в такій самій ситуації. Тоді Радбез ООН засудив КНДР за запуск балістичної ракети в порушення відповідних резолюцій. У відповідь Пхеньян вийшов зі складу шестисторонніх переговорів з ядерної проблеми Корейського півострова і потім здійснив другий ядерний вибух. !zn

Читайте також:

США і Південна Корея домовилися разом відслідковувати запуск ракети КНДР, а Росія пообіцяла її збити

«Японія розгорнула систему ПРО перед запуском північнокорейського супутника»

«США припинить продовольчу допомогу Північній Кореї через плани запустити супутник»


КНДР оголосила про запуск супутника