UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клімкін заявив, що задоволений результатами переговорів з Сіярто

Міністр заявив, що прагне запобігти дискримінації угорців в Україні.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін після зустрічі з своїм угорським колегою Петером Сіярто заявив, що в цілому задоволений результатами консультацій з угорською стороною щодо імплементації мовної статті закону про освіту. За його словами, сьогоднішні консультації були важливими і конструктивними та відбулись уже після того, як Міністерство освіти провело відповідну зустріч з угорською громадою Закарпаття.

"Я в цілому задоволений сьогоднішніми консультаціями. Я дуже радий, що саме сьогодні ми тут зустрілися. Перша частина нашої зустрічі була присвячена імплементації закону про освіту. Після цієї прес-конференції ми сядемо всі разом, зокрема з Петером Сіярто і проговоримо і двосторонні питання, і питання нашого міжнародного порядку денного", - сказав Клімкін за результатами засідання українсько-угорської робочої групи, повідомляє "Укрінформ".

Він додав, що учасники переговорів домовилися про продовження консультацій, а наступні переговори відбудуться на початку липня. Він відзначив позитивну динаміку взаємодії української та угорської сторони.

"Я з самого початку підкреслив: ми зацікавлені в тому, щоб наша угорська громада, наші українські громадяни угорського походження на сто відсотків залишалися угорцями. Ми не хочемо їх зробити меншими угорцями, навпаки, вони мають зберегти і розвивати свою національну ідентичність. Це дуже важливо для нашого подальшого руху до об'єднаної Європи. Але одночасно ми маємо їм допомогти, заохотити, щоб у кожного був достатній рівень володіння українською, щоб ніхто з них не почував себе дискримінованим у реалізації своїх шансів у житті", - наголосив Клімкін.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина не буде підтримувати відносини між Україною та НАТО, поки Українська держава не виконає рекомендації Венеціанської комісії в частині закону "Про освіту".

Раніше Сіярто заявив, що Будапешт продовжить блокувати всі зусилля України щодо взаємодії з НАТО, незважаючи на міжнародний тиск на країну. За його словами, цей тиск є несправедливим з огляду на те, що Україна "несе відповідальність за ситуацію, що склалась". У той же час він пообіцяв скасувати вето, якщо Київ "відновить права угорців".

При цьому непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО.Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн альянсу.

Відзначимо, що в Вашингтоні і Брюсселі знайшли спосіб, як обійти вето Будапешта, проте на Банковій ще думають, чи варто погоджуватися. Детальніше читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Чи доведе" мову "до Брюсселя?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".