UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клімкін запропонував варіанти тиску на Росію

Міністр закордонних справ закликав міжнародне співтовариство до всеосяжної і скоординованої відповіді.

Атака за допомогою нервово-паралітичного агента на британській землі показала, що у Росії більше немає "червоних ліній", тож Захід має об'єднатися для жорсткої відповіді, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю Deutsche Welle.

"П'ять років тому люди не вірили, що Путін може вторгнутися в Україну. Рік тому чимало людей взагалі не вірили, що Росія може організувати, використовуючи нервові агенти, на британській землі. Тож тут принципово немає жодних червоних ліній", - зазначив міністр.

На думку дипломата, без скоординованої відповіді Росія спробує втрутитися в демократичні інститути країн.

"Мова йде про всеосяжну та скоординовану відповідь. Без такої відповіді, без певного роду платформи для трансатлантичного співтовариства – а я бачу Україну важливою частиною трансатлантичної спільноти – Росія спробує втрутитися в демократичні інститути. Тому нам потрібна жорстка відповідь на загрозу Росії", – наголосив Клімкін.

Глава українського МЗС запропонував запровадити цілеспрямовані санкції.

"Могло б бути більше політичного тиску. Варіантів, щоб протистояти російським нетрадиційним загрозам, може бути багато: у сфері енергетики, у кібергалузі та в інших сферах", – підкреслив він.

Дієвим Клімкін вважає бойкот Чемпіонату світу з футболу.

"Послухайте, як ви можете казати, що Росія заслуговує на такий чемпіонат із футболу, після того, що відбулося у нас в Україні, Криму, Донбасі, так багато випадків втручання у вибори в Європі і всьому демократичному світі. Використання нервових агентів на британській землі, ставлячи під загрозу британських громадян. Тому нам потрібен жорстка скоординована відповідь на загрозу Росії", - заявив дипломат.

Днями очільник МЗС Павло Клімкін заявив, що Угорщина за змістом своїх заяв, а також за формою та атмосферою своїх висловлювань також впритул наблизилася до червоної лінії. Він назвав смішними заяви угорського консульства про небезпеку поїздок на Закарпаття та заклики ввести місію ОБСЄ.