UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клімкін також виступив за відкликання запрошення ПАРЄ спостерігати за виборами до Ради

"Хто ці люди, щоб навчати нас демократії після того, як вони дозволили РФ повернутися в ПАРЄ?".

Очільник Міністерства закордонних справ Павло Клімкін закликав Верховну Раду відкликати запрошення Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) брати участь у спостереженні за парламентськими виборами в Україні. Про це він написав у середу на своїй сторінці у Facebook.

"Якщо ПАРЄ підтвердить повноваження російської делегації, то я б, на місці Верховної Ради відкликав запрошення ПАРЄ брати участь у спостереженні за нашими парламентськими виборами. Адже ПАРЄ з російськими депутатами та ПАРЄ без них – це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. І зрештою, хто ці люди, щоб навчати нас демократії після того, як вони дозволили РФ повернутися в ПАРЄ?", - зазначив міністр.

Клімкін також додав, що на початку січня директорці Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ Інгіборг Солрун Гісладоттір було направлено листа, в якому зазначено, що Україна не прийматиме заявки про реєстрацію російських спостерігачів. Він підкреслив, що всі зрештою "з розумінням" поставилися до позиції України.

Раніше перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила про те, що у разі відновлення всіх прав Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи, Україна повинна відкликати запрошення щодо направлення спостережної місії на позачергові парламентські вибори.

У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації з Росії без будь-яких додаткових умов. "За" резолюцію проголосували 118 делегатів, "проти" - 62, і 10 осіб утрималися. Резолюцію в повному складі підтримали делегації з Азербайджану, Франції, Іспанії, Італії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Португалії, Сербії і Туреччини. Проти в повному складі проголосувала делегація України і Грузії, а також більшість делегатів від Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Британії і Швеції.

Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ. Також делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.

У день голосування представники української делегації поскаржилися, що Зеленський самоусунувся від ситуації в ПАРЄ і фактично залишив депутатів без дипломатичної підтримки напередодні найважливішого засідання. Президент відреагував на рішення ПАРЄ лише через 11 годин: його пресслужба поширила заяву про "стурбованість і розчарування" глави держави.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії в ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи: перезавантаження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".