Міністерство закордонних справ України вивчило механізм введення візового режиму з Росією і готове реалізувати його, в разі прийняття відповідного політичного рішення, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
"Ми оцінювали потреби МЗС для того, щоб запровадити видачу віз - це і додаткові консульські посади, додаткове обладнання. Все це ми повинні зробити, в принципі ми готові, ми знаємо, що ми повинні зробити, але, звичайно, повинен чітко сказати, що це не питання тижнів, це питання потребує серйозного політичного опрацювання та логістики", - цитує його заяву агентство "Інтерфакс-Україна".
При цьому міністр підкреслив, що перед ухваленням рішення, всі ризики введення візового режиму необхідно ретельно вивчити.
"Росія буде намагатися максимально ускладнити процедуру отримання віз, можливо, натомість пропонуючи якісь форми громадянства. Тому всі ці ризики повинні бути чітко нами вивчені, і на підставі цього ми будемо, відповідно, приймати рішення. Саме це і є ключовим елементом нашої позиції", - підкреслив він.
На думку Клімкіна, для зміцнення національної безпеки України запровадження безвізового режиму буде недостатньо.
"Ми повинні розуміти, що до безвізового режиму, на жаль, російські спецслужби будуть дуже швидко пристосовуватися. Нам треба зробити не політичні жести, а реально боротися з Росією як агресором", – уклав він.
У серпні Павло Клімкін заявляв, що не є противником введення візового режиму для громадян Російської Федерації, однак закликає розглядати це питання виважено, з урахуванням інтересів України.
Нагадаємо, питання про введення візового режиму в черговий раз було піднято 3 жовтня після арешту в Москві журналіста агентства "Укрінформ" Романа Сущенка, якого спецслужби РФ звинуватили в шпигунстві і тримають у в'язниці "Лефортово".
Незабаром після затримання голова парламенту Андрій Парубій повідомив, що 6 жовтня Верховна рада України може розглянути постанову про введення візового режиму з Росією,
Слід зазначити, що Постанову про введення візового режиму з Росією №4030 схвалено Комітетом парламенту з закордонних справ у березні 2016 року.
Як заявив у коментарі DT.UA експерт з міжнародних відносин Олексій Їжак, після схвалення постанови слід очікувати загострення у відносинах з РФ. На його думку, РФ буде робити симетричні кроки.