UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клімкін пояснив, чому Сенат Франції ухвалив резолюцію про пом'якшення санкцій проти РФ

Міністр закордонних справ звернув увагу на небезпечні тенденції в європейській політиці.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що французькі сенатори підтримали резолюцію про пом'якшення санкцій проти Росії виходячи з внутрішньополітичних міркувань.

"Вказане рішення прийнято з міркувань суто внутрішньої політики, оскільки перед виборами в наступному році там багато хто бажає "погратися" з фермерами. Їм розповідають казки, що експорт у Росію падає через санкції, а не через безвідповідальну політику країни-споживача, її кризи, падіння цін на нафту та відсутність реформ", – цитує голову зовнішньополітичного відомства "Укрінформ".

Клімкін додав, що завдяки "друзям України" в Сенаті текст резолюції був істотно змінений. Зокрема, до нього були внесені положення про неможливість ослаблення санкцій без виконання Мінських домовленостей. Очільник МЗС також нагадав, що прийнятий напередодні документ носить рекомендаційний характер.

"Але це все, звичайно, небезпечно. І всім важливо пам'ятати: політиків, які "годуються" росіянами, потрібно тримати в певних рамках... Подібні тенденції існують у багатьох країнах, і ми повинні спільно проти них боротися", – резюмував міністр.

Раніше із закликом не пом'якшувати санкції проти РФ до французького уряду звернулися Міністерство закордонних справ і посольство України в Парижі.

Нагадаємо, 8 червня Сенат Франції ухвалив резолюцію із закликом пом'якшити санкції проти Росії у разі прогресу в реалізації умов Мінських домовленостей. Рішення підтримали 302 з 318 членів верхньої палати Парламенту Франції.

Крім того, сенатори виступили за відновлення двосторонніх зустрічей на високому рівні між державами-членами ЄС та Росією і скасування персональних санкцій проти російських парламентаріїв.

Нижня палата французького парламенту прийняла аналогічну резолюцію 28 квітня.

Резолюція носить рекомендаційний характер, і рішення щодо санкцій прийматиметься французьким урядом.