UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клімкін обговорив з головами МЗС G7 гібридну агресію Кремля і санкції проти РФ

"Велика сімка" підтримує територіальну цілісність і державний суверенітет України.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у зустрічі очільників МЗС країн "Великої сімки" в Торонто, в ході якої обговорювалися ситуація в окупованому Криму та Донбасі, а також протидія російської гібридної агресії.

"дякую Христі Фріланд і всім міністрам іноземних справ країн G7 за дружню бесіду... Україну сприймають як невід'ємну частину вільного світу, загального демократичного простору. Наші партнери з G7 атаку на Україну бачать як атаку на цей вільний, демократичний світ", написав Клімкін на своїй сторінці у Twitter за підсумками зустрічі в неділю, 22 квітня.

В українському зовнішньополітичному відомстві уточнили, що в Торонто також обговорювалися нові виклики, що несе російська гібридна агресія проти вільного світу. Очільники МЗС G7 висловили солідарну підтримку територіальної цілісності та державного суверенітету України.

Міністри також вказали на необхідність продовження реформ в Україні і збереження санкцій проти Росії та обговорили перспективи розміщення миротворців ООН у ОРДЛО.

У Торонто Клімкін провів двосторонні переговори з в. о. державного секретаря США Джоном Салліваном, а також міністрами закордонних справ Німеччини та Британії Хайко Маасом і Борисом Джонсоном.

Як повідомлялося, міністра закордонних справ України Павла Клімкіна вперше запросили на зустріч голів МЗС "Великої сімки", яка почалася 22 квітня в Торонто. Зустріч керівників зовнішньополітичних відомств Британії, Німеччини, Італії, Канади, США, Франції, Японії, а також Євросоюзу проходить під девізом "Будуючи безпечніший світ".

Засідання та двосторонні зустрічі між керівниками МЗС "Великої сімки" заплановані на 22 та 23 квітня. 23 і 24 квітня відбудуться консультації між міністрами безпеки. Крім того, 23 квітня відбудеться спільне засідання, в якому будуть задіяні всі учасники зустрічі.

У порядку денному саміту – ситуація в Сирії, Донбасі та на Корейському півострові, відносини з Росією, Україною, палестино-ізраїльський конфлікт, протидія тероризму, кібератакам і розповсюдженню зброї масового ураження.