UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кличко звернувся до Держаудитслужби з проханням провести аудит діяльності КМДА та всіх структур

Звернення стало відповіддю на ініціативу депутата ВР Олександра Ткаченка про проведення аудиту в зв'язку з тим, що "жодного злодія - за ґратами"

В відповідь на ініційований депутатом ВР Олександром Ткаченком аудит діяльності КМДА, мер Києва Віталій Кличко виступив із зустрічною пропозицією: здійснити фінансовий аудит діяльності структур Київської міської держадміністрації, комунальних підприємств та інших підрозділів за період 2015-2019 років. З таким проханням Кличко звернувся в Державну аудиторську службу.

На сайті глави Києва опубліковано заяву Кличка:

"Зважаючи на інформацію, що поширюється в ЗМІ, про нібито бюджетні зловживання у місті Києві, звертаюся до вас щодо здійснення Державною аудиторською службою перевірки та аналізу фактичного стану справ щодо законного та ефективного використання комунальних коштів і майна, інших активів, правильності ведення бухгалтерського обліку й достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю", - йдеться у зверненні мера Києва на ім'я голови Державної аудиторської служби України.

Раніше претендуючий на посаду, яку займає Кличко, екс-гендиректор телеканалу "1+1", депутат ВР Ткаченко звернувся до прем'єра з проханням ініціювати процедуру аудиту, оскільки він був запланований ще при Гройсмані, але не проведений, а по порушених кримінальних справах нікого не посадили - "жодного злодія – за гратами". Ткаченко не пояснив при цьому, яким чином за розслідування справ може відповідати мер Києва.

Щоб виключити спекуляції і голослівні звинувачення, а також довести, що він вважає перевірку діяльності підконтрольної йому структури і його особисто єдино правильною у даній ситуації дією, Віталій Кличко і звернувся безпосередньо в Держслужбу аудиту, не чекаючи, поки перевірку ініціює прем'єр.

Указ про звільнення Кличко президент Зеленський поки що не підписав. За словами глави Офісу президента Андрія Богдана, тому, що президент "дивиться за ним".

Нагадаємо, Кабмін погодив звільнення голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка і направив відповідне подання уряду на підпис президенту Зеленському.

У відповідь Віталій Кличко заявив, що вважає таке рішення неконституційним, а звільнити його можуть тільки кияни.

12 вересня Кличко оголосив про консультації з керівництвом депутатських фракцій та груп Київської міської ради щодо дострокового припинення повноважень Київради 8-го скликання, консультації відбудуться 17 вересня.

Зазначимо, що у Києві на пост глави КМДА, як правило, президенти призначали обраних мерів. Винятками були тільки Іван Салій, який очолив КМДА при президенті Леоніді Кравчуку в 1993 році, не будучи мером, а також Олександр Попов, призначений Віктором Януковичем восени 2010 року замість Леоніда Черновецького.

У президента Володимира Зеленського хочуть призначити новим очільником Київської міської держадміністрації колишнього гендиректора телеканалу "1+1" Олександра Ткаченка.

Докладніше про правові колізії щодо посади мера та голови КМДА читайте у статті Олександра Сергієнка "Столиця дежавю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".