UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кличко вимагає від "свободівців", причетних до інциденту у НТКУ, скласти мандати

Кличко вважає, що таким вчинкам, які здійснили представники ВО "свобода" немає виправдання. За його словами, правову оцінку діям керівництва НТКУ повинні дати правоохоронні органи та громадськість.

Лідер партії "УДАР" 3 звернувся до народних депутатів парламентської фракції "Свободи", які силою змусили написати заяву про звільнення виконуючого обов'язки керівника НТКУ Олександра Пантелеймонова, з вимогою скласти мандати.

"Оцінку професійної діяльності Пантелеймонова (керівник НТКУ - ред.) повинні давати суспільство і правоохоронні органи. А не народні депутати силовими методами. Те, що влаштували кілька народних депутатів, увірвавшись на Національну телекомпанію України, інакше як дикунством і беззаконням не назвеш. Українці змінювали владу в державі саме через беззаконня і відсутність справедливості", - йдеться у зверненні Кличка.

Лідер "УДАРу" підкреслює, що цей випадок не повинен залишитися безкарним. "Народні депутати від "Свободи" - всі без винятку - які застосували силу, повинні скласти мандати", - підкреслив політик.

Також він підкреслив, що дії депутатів від "Свободи" має розслідувати прокуратура - відкрито і прозоро.

"Суспільство чекає правової оцінки неподобству народних депутатів та притягнення їх до відповідальності. Переконаний, що таким вчинкам народних депутатів немає пояснення і виправдання. Україні не потрібні політичні мародери", - підкреслив він.

Нагадаємо, ввечері 18 березня нардепи від "Свободи" Ігор Мірошниченко, Богдан Бенюк, Андрій Іллєнко змусили т.в.о. голови Національної телекомпанії України Олександра Пантелеймонова написати заяву про відставку. При цьому, Мірошниченко дав волю рукам. Свободівців, зокрема, обурив той факт, що Перший національний 18 березня транслював церемонію підписання договору про приєднання Криму до РФ.

Варто відзначити, що генпрокурор Олег Махніцький - народний депутат від фракції "Свобода". Вперше націоналіст отримав такий високий пост в Україні, і вперше ж одна з ключових посад в системі державної влади дісталася найближчому соратникові Олега Тягнибока, який планує участь у президентських перегонах. Махніцького називають адвокатом Тягнибока - нинішній генпрокурор захищав лідера "Свободи" в судах у справі про скандальні висловлювання на горі Яворина 2004 року. !zn