UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кличко дав свідчення у справі Фірташа в режимі відеоконференції

Кличко заявив, що говорити про нібито політичну підтримку Фірташем його кандидатури на виборах мера як мінімум некоректно

Мер Києва Віталій Кличко дав свідчення у справі бізнесмена Дмитра Фірташа в режимі відеоконференції.

Про це повідомляє прес-служба київського голови.

"На прохання судді я відразу погодився дати свідчення земельному суду Відня і зробив це чесно відповівши на всі питання, які мені були поставлені - щоб допомогти правосуддю встановити істину", - зазначив Кличко.

Він також підкреслив, що говорити про нібито політичної підтримки Фірташем його кандидатури на виборах мера як мінімум некоректно, оскільки на виборах мера столиці Віталія Кличка підтримали понад 56 відсотків киян.

"Сьогодні ми бачимо спроби перевести справу з економічної в політичну площину. Очевидно, адвокатами Фірташа обрана така стратегія захисту", - підсумував Кличко.

Раніше бізнесмен Дмитро Фірташ на судовому процесі щодо його екстрадиції в США у Відні заявив, що його команда в своєму проекті підтримки Віталія Кличка "отримала, що хотіла": Кличко став мером Києва, а Петро Порошенко - президентом.

Він визнав, що був ініціатором зустрічі у Відні з на той час кандидатом у президенти Петром Порошенком і лідером партії "Удар" Віталієм Кличко напередодні президентських виборів в Україні в травні 2014 року. Фірташ також підкреслив, що ставив її метою не допустити президентства Юлії Тимошенко та допуску до влади її команди.

"Головне, що ми отримали (від зустрічі – ред.) те, що хотіли: Порошенко - президент, Кличко став мером", - сказав Д. Фірташ, виступаючи в четвер в суді у Відні у справі про його екстрадицію в США.

Він не став розкривати деталі зустрічі, посилаючись на неї конфіденційність. Але в черговий раз відзначив, що нібито його переслідування в США пов'язано з тим, що на той момент у Вашингтоні підтримували Юлію Тимошенко та Арсенія Яценюка, в той час як він лобіював під владу Кличка і Порошенка.

Нагадаємо, що Тимошенко в 2009 році зруйнувала монополію "РосУкрЕнерго", частка Фірташа в якому становила 45%, а Газпрому -50%.

Також Фірташ у своїх свідченнях приписав собі одну з найважливіших ролей у звільненні екс-президента України Віктора Януковича від влади в лютому 2014 року.

У березні 2014-го Фірташа затримали у Відні. Ордер на його арешт був виданий окружним судом американського штату Іллінойс влітку 2013 року. На початку квітня в США йому пред'явили звинувачення в дачі хабара індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.

Фірташа відпустили під домашній арешт під заставу в 125 мільйонів євро. Тоді повідомлялося, що кошти для застави надійшли з Росії. США вимагає екстрадиції Фірташа з Австрії.

Як з'ясувало у своєму розслідуванні агентство Reuters, Фірташ був тісно пов'язаний з російськими бізнесом і владою, оточення президента РФ Володимира Путіна допомогло йому заробити мільярди доларів, продаючи газ за пільговою ціною.

Напередодні суд заарештував в Україні 500 млн кубометрів газу компаній Ostchem, що належать Фірташу.