Голова Київської обласної державної адміністрації (ОДА) Анатолій Присяжнюк вважає політизованим питання можливості надання статусу регіональної російській мові в області і запевнив, що на розгляд сесій він виноситися не буде.
"Повірте, поки я буду губернатором, це питання не стояло, не стоїть і не буде стояти як в області в цілому, так і в містах і районах. Хочуть люди спілкуватися російською мовою - ніхто не забороняє", - сказав Присяжнюк в середу на прес-конференції в Києві, відповідаючи на питання про те, чи є в Київській області передумови для надання російській мові статусу регіональної.
При цьому він запевнив: "Не буде це питання підніматиься силоміць на сесіях - ані районних, ані міських, ані області. Ніхто з влади мене сьогодні не змушує, щоб я або мої колеги на місцях виносили це питання на сесію. Я б просив не політизувати . Сьогодні в Київській області хто як хоче, так і спілкується".
За словами голови облдержадміністрації, для області мовне питання не актуальне "Сьогодні в Київській області з цим немає проблем. Я теж спілкуюся державною мовою. Державна мова захищена Конституцією і нікуди вона не зникне", - підкреслив він.
Разом з тим, Присяжнюк висловив думку про те, що для низки інших регіонів країни визнання російської мови регіональною дуже важливо, бо переважна більшість жителів, наприклад, південних і східних областей України - російськомовні.
"Якщо людина знає 3-4 мови - у неї є майбутнє", - підсумував Присяжнюк.
Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект «Про засади державної мовної політики» 3 липня. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні. Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
- Попов пообіцяв, що двомовності в Києві не буде
Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради вже прийняли рішення про визнання російської мови регіональною. Угорська мова стала регіональною у місті Берегово (Закарпаття), а молдавська (румунська) - в селі Тарасівці Чернівецької області, румунська - в селі Біла Церква Закарпатської області. !zn
Читайте також:
Філарет впевнений, що Росія знищує українську мову, щоб знищити державу
Депутатів парламенту Криму шокували виступами кримськотатарською мовою
Міністерство Табачника переведе всі тести ЗНО на російську мову