Президент України Петро Порошенко провів у Варшаві зустріч з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте у рамках саміту НАТО, повідомила прес-служба глави української держави.
"Президент закликав нідерландську сторону прийняти відповідальне рішення щодо Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом", - йдеться в повідомленні.
Порошенко висловив переконання, що прем'єр-міністр Нідерландів також буде сприяти прискоренню прийняття Європейським Союзом рішення про введення безвізового режиму для українських громадян.
Президент також висловив подяку Рютте за позицію, яка дозволила ЄС продовжити дію секторальних і економічних санкцій проти Російської Федерації, які довели свою дієвість у питанні припинення російської агресії.
"Співрозмовники також скоординували подальші кроки в контексті розслідування катастрофи літака рейсу МН-17, збитого російськими бойовиками в липні 2014 року", - інформувала прес-служба президента.
Трохи раніше Рютте заявляв, що угода про асоціацію з Україною підписано не буде в разі, якщо не вдасться знайти юридичні рішення, спрямовані на вирішення проблем, висловлених під час референдуму.
Нагадаємо, 12 квітня були оголошені офіційні результати референдуму щодо асоціації ЄС та України. Згідно з ним, явка склала 32,28%, перевищивши необхідні 30%, аби референдум був визнаний таким, що відбувся. Проти ратифікації проголосували 2,5 млн осіб або 61% виборців, за – 1,6 млн осіб або 38,21% виборців.
Після оголошення перших результатів, прем'єр-міністр Марк Рютте заявив про неможливість продовжувати ратифікацію асоціації.
19 квітня депутати парламенту Нідерландів підтримали рішення дати уряду більше часу на пошуки виходу з ситуації, яка склалася після референдуму щодо ратифікації угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Опозиція вимагала скасувати закон про ратифікацію, проте коаліція підтримала уряд з перевагою в п'ять голосів.
Раніше прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що уряд країни починає переговори з країнами Євросоюзу щодо внесення змін в угоду про асоціацію з Україною. За словами Рютте, влада має намір обговорити угоду з ЄС та внести в нього зміни згідно з побажаннями тих, хто голосував проти".