Міністерство закордонних справ України висловило "категоричний протест" у зв'язку з відмовою російського суду перенести в Москву розгляд справи Надії Савченко.
З відповідною заявою виступила прес-служба українського МЗС, повідомивши, що з приводу прийняття такого заангажованого судового рішення, направлена нота протесту на адресу МЗС РФ.
Зокрема зазначається, що МЗС України висловлює категоричний протест у зв'язку з відмовою Ростовського обласного суду перенести розгляд справи незаконно утримуваної в Росії народного депутата України, члена Постійної делегації України в ПАРЄ Надії Савченко в Москву".
"Розцінюємо це рішення, а також умисне затягування судового процесу як чергове свідчення триваючого правового свавілля і беззаконня з боку Росії, що супроводжується вигаданими приводами для її утримання", - йдеться в повідомленні.
Міністерство закордонних справ України вкотре наголошує на неприйнятності грубого порушення російською стороною загальновизнаних імунітетів Надії Савченко як члена ПАРЄ та народного депутата України, та вимагає від російської сторони негайно звільнити її та інших незаконно утримуваних громадян на території РФ, забезпечити повне виконання своїх зобов'язань за міжнародним правом.
"Закликаємо міжнародне співтовариство продовжити тиск на російську сторону з метою повернення Надії Савченко на Батьківщину і припинення порушення основоположних прав людини по відношенню до інших незаконно утримуваних політв'язнів на території Росії", - зазначили у зовнішньополітичному відомстві.
Надія Савченко, згідно з даними захисту і української сторони, була викрадена в зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року і вивезена на територію Росії, де вона звинувачується у вбивстві двох російських журналістів в Донбасі.
Напередодні захист надав новий доказ її алібі, яке стосується видеодопроса Надії Савченко бойовиками.
Іншим аргументом з боку захисту Савченко були дані телефонного білінгу, згідно з якими на час проведення обстрілу Савченко вже перебувала в полоні.
Адвокати Савченко неодноразово публікували докази невинності льотчиці.