Китай не планує байдуже спостерігати за ситуацією в Україні, а тим більше підливати масла у вогонь. Про це заявив постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь на засіданні Ради безпеки ООН, пише Інтерфакс-Україна.
"У питанні України Китай не шукає геополітичного власного інтересу. Ми не налаштовані збайдужіло спостерігати за ситуацією з боку, не кажучи вже про те, щоб підливати масла у вогонь. Є лише одна мета, якої ми щиро хочемо, і це мир. Китай продовжить просувати мирні переговори та відігравати конструктивну та відповідальну роль у тому, щоб допомогти вирішити кризу в Україні", - заявив Цзюнь.
Він додав, що Китай надає і продовжить надавати гуманітарну допомогу Україні та сусіднім країнам.
Дипломат також прокоментував смерті мирних жителів у Бучі.
"Згідно з міжнародним правом, мирне населення має бути позбавлене будь-яких форм насильства у збройних конфліктах. Атаки на цивільне населення неприйнятні й не мають відбуватися. Зображення смертей мирного населення у Бучі викликають велику занепокоєння, а відповідні обставини та конкретні причини інциденту мають бути перевірені та встановлені", – сказав постпред Китаю.
Раніше стало відомо, що Грузія та Китай можуть таємно допомагати Росії обходити санкції. Зокрема, у Китаї готуються до таємних закупівель російського газу.
Бучу назвали другою "Сребреницею", а загадкова руzька душа під пісні Лепса попрямувала до Пекла. Найкращий день, який тепер може настати, — покарання воєнних злочинців. Включно з російськими генералами, котрі віддають накази, солдатами, що стріляють у мирних людей, пропагандистами й артистами, які співають і брешуть на підтримку кривавого режиму. Але для того, щоб це сталося, потрібно виконати дві умови. Які? Про це читайте у статті Інни Ведернікової "Розлюднення Росії. Хто і як документує звірства "руського міра" в Бучі".