UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кількість парламентських комітетів скоротять з 30 до 25

Частину комітетів Верховної Ради об'єднають, оскільки їх функції перетинаються.

Робоча підгрупа з формування комітетів Верховної Ради вирішила скоротити кількість парламентських комітетів з 30 до 25. Про це повідомив представник партії "Блок Петра Порошенко" Юрій Луценко.

"Це було компромісне рішення усіх політичних партій, представлених у новому парламенті", – зазначив політик.

За його словами, якщо раніше у парламенті діяли 30 таких комітетів, то "після обґрунтованого аналізу та ряду пропозицій було прийнято рішення об'єднати ряд комітетів зі схожими функціями, скоротивши їх кількість до 25-ти".

Як повідомив Юрій Луценко, було прийнято рішення про об'єднання Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією з Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Також об'єднають Комітет з питань верховенства права та правосуддя із Комітетом з питань правової політики.

Об'єднанню підлягають Комітет з питань інформатизації та інформаційних технологій та Комітет з питань транспорту і зв'язку.

Комітет з питань економічної політики буде об'єднаний з Спеціальною контрольною комісією ВР з питань приватизації.

Комітет з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики об'єднають із Комітетом з питань промислової та інвестиційної політики.

"У назві Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму ми прибрали "туризм", а Комітет з питань соціальної політики та праці опікуватиметься також і питаннями пенсіонерів", – зазначив Юрій Луценко.

Політик також зазначив, що представники "Опозиційного блоку" пропонували створити новий комітет з питань Криму та Донбасу, проте спільним рішенням більшості членів робочої підгрупи було відмовити у такій пропозиції, оскільки цими питаннями опікуватиметься Комітет з питань національної безпеки і оборони.

Читайте також: Українці хочуть бачити в парламентській коаліції п'ять партій

19 листопада Робоча підгрупа з формування комітетів Верховної Ради ухвалила рішення скоротити кількість комітетів. При цьому про конкретне число було вирішено домовитися пізніше.