UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київ має покарати Гутерреша та оголосити його персоною нон-грата – оглядач

Раніше на такий крок уже пішли в Ізраїлі.

Україні варто оголосити генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреша персоною нон-грата після його поїздки на саміт БРІКС до Росії та зустрічі із президентом РФ Владіміром Путіним, аби не залишити його вчинок безкарним, вважає оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.

У матеріалі «Чому Україна має оголосити генсека ООН персоною нон-ґрата» автор зазначає, що хоча оголошення Антоніу Гутерреша персоною нон-ґрата буде радикальним кроком, але він буде дієвим, а не символічним виявом протесту проти політики умиротворення агресора та підтримки легітимності російської влади з боку генсека ООН.

При цьому Кравченко нагадує, що влітку Гутерреш проігнорував запрошення України взяти участь у Саміті миру в Швейцарії, що демонструє презирливе  ставлення до жертв російського вторгнення в Україну, прояв симпатій до Росії та бажання зафіксувати нормалізацію війни.

Читайте також: Генсек ООН Гутерреш поїздкою в РФ порушив правила Організації

І хоча після поїздки до Казані у Європі закликали Гутерреша піти у відставку, він навряд чи піде на такий крок.

«Україна не може не діяти в цій ситуації. Інакше вчинок Гутерреша залишиться безкарним, що лише провокуватиме його й далі грати на боці країни-агресора. Й тоді позицію України ігноруватимуть і в майбутньому», - підкреслює аналітик.

Автор зазначає, що відмова Гутеррешу у візиті до Києва була логічним та правильним кроком, який вказує на невідповідність дій генсекретаря ООН міжнародним нормам.

Читайте також: Росія не перетинає ваші "червоні лінії" ‒ вона йде червоною доріжкою: Кислиця про "параліч" ООН

Нагадаємо, що на початку жовтня влада Ізраїлю заборонила Антоніу Гутеррешу в’їзд до країни через його заяви після масованого ракетного обстрілу Іраном ізраїльської території. За словами очільника МЗС Ізраїлю Ісраеля Каца, генсек ООН «досі не засудив різанини та сексуальних злочинів, скоєних убивцями ХАМАС 7 жовтня» і «запам’ятається як пляма в історії ООН».

А нещодавно Тель-Авів заборонив  працювати в Ізраїлі й на територіях, які перебувають під його контролем і Близькосхідному агентству ООН у справах палестинських біженців через причетність його співробітників до нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня 2023 року.