UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київ хоче повернути російських офіцерів у СЦКК. Росіяни висувають умови

Резніков впевнений, що це дозволить рухатися в напрямку досягнення сталого режиму тиші та деескалації

Українська сторона виступає за те, щоб російські офіцери повернулися до складу Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін у Донбасі.

Про це заявив віцепрем'єр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков в коментарі «Громадському».

"Ми сподіваємося, що буде відновлена робота СЦКК і російські офіцери, військові повернуться до його складу, тому що це, виходячи з досвіду інших військових конфліктів, механізм, що працює", - вважає міністр.

Резніков впевнений, що це дозволить рухатися в напрямку досягнення сталого режиму тиші та деескалації. При цьому він зазначив, що російська сторона не відмовляється від такої участі, але висуває свої вимоги.

"Це наше очікування, тому що про це йшлося і в Парижі, коли була зустріч лідерів, і російська сторона, скажімо так, в особі його президента, категорично не відмовляється від такої участі. Просто вони висувають свої певні умови для цього. Ми ці умови обговорюємо. Але мені здається є дипломатичний шлях, який дозволяє працювати офіцерам російської армії у складі цієї СЦКК", - сказав Резніков.

Читайте також: СЦКК заявила про недостовірну інформацію у звітах ОБСЄ щодо відведення озброєння

У вересні 2019 року українська сторона Тристоронньої контактної групи підтримала повернення Росії в Спільний центр по координації і контролю режиму припинення вогню в Донбасі.

Нагадаємо, в грудні 2017 року в МЗС РФ заявили про те, що російські військові в СЦКК 19 грудня покинуть територію України. Пізніше українські та російські офіцери зі Спільного центру вийшли з окупованих районів Донбасу.

21 грудня президент РФ Володимир Путін провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Він пояснив виведення російських офіцерів з СЦКК тим, що українська влада нібито "довгий час шляхом різних обмежень і провокацій цілеспрямовано утруднювали умови перебування російських військових і виконання ними своїх обов'язків".

США, Франція і Німеччина засудили дії Кремля і закликали РФ повернути своїх представників у СЦКК. А у Євросоюзі заявили про негативні наслідки виходу російських військових з СЦКК.

У МЗС України розцінили дії російської сторони як провокацію, спрямовану на зрив виконання Мінських домовленостей, і як спробу Москви зняти з себе відповідальність за розв'язання війни в Донбасі.