UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хто у Європі виступає проти енергетичного ембарго РФ

У Європі ніяк не зрозуміють, що куплені у Росії сьогодні нафта, газ і вугілля це ракети на їхні міста завтра.

У країнах Євросоюзу спостерігається розкол у питанні ембарго на російську нафту, газ та вугілля. Так, проти заборони на постачання російської нафти блокують Німеччина та Нідерланди. Про це повідомляє Reuters.

Міністрам закордонних справ країн ЄС не вдалося домовитись щодо санкцій проти енергетичного сектору Росії через її вторгнення в Україну.

Німеччина та Нідерланди заявили, що європейські країни надмірно залежать від російської нафти та газу, щоб ухвалити рішення про ембарго. Країни вважають, що ЄС залежить від російської нафти та газу і не може зараз відключитися.

«Питання нафтового ембарго — це не питання, хочемо ми чи не хочемо, а питання, наскільки ми залежимо від нафти», — заявляла раніше міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Крім того, зазначила вона, є й інші країни-члени, які не можуть зупинити імпорт нафти з кожним днем. Німеччина вважає, що ЄС має працювати над зменшенням залежності від Москви в енергетичному секторі.

При цьому Італія, яка залежить від російського газу, апелює до і без того високих цін на енергоносії. Санкції з вугілля є червоною лінією для Німеччини, Польщі та Данії. При цьому є табір, для яких недоторканна нафта, зокрема Нідерланди.

При цьому опозиційний табір представлений країнами Балтії, які хочуть суворіших санкцій проти агресора. Регіон хоче нафтового ембарго, а міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс публічно виступав за повний пакет санкцій, включаючи блокування портів:

«Чому Європа має дати Путіну більше часу, щоб заробити більше грошей на нафті та газі? Чи більше часу для використання європейських портів? Чи більше часу для використання несанкціонованих російських банків у Європі? Настав час відключити харчування», — написав він у Twitter.

За словами співрозмовників агентства, інші потенційні санкції, що обговорюються, включають закриття лазівок у трастових фондах, якими користуються олігархи, розширення санкційного списку, закриття портів ЄС для російських кораблів і відключення більшої кількості російських банків від SWIFT.

Все це знову обговорюватиметься у четвер, коли президент США Джо Байден перебуватиме у Брюсселі для переговорів з НАТО, ЄС та членами Великої сімки, включаючи Японію, щодо більш жорстких санкцій проти Москви.

Читайте також: ЄС створять Фонд солідарності з Україною

Нагадаємо, що глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан та держсекретар США Ентоні Блінкен виступили за посилення санкцій проти РФ через продовження нею наступу на Україну.