UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хороших піар-сценаріїв виходу з війни немає. Кремль не знає, як її закінчити — ЗМІ

Там побоюються, що інформація про ймовірне відведення військ породить протестні настрої серед представників середнього класу. 

У Кремлі усвідомлюють, що "переборщили із нагнітанням теми нацизму в Україні". Видання "Медуза" розповідає, що зараз там немає розуміння того, як закінчити війну так, аби рейтинг диктатора Владіміра Путіна не обвалився. 

В адміністрації російського президента вже розуміють, що зараз не існує "хороших піар-сценаріїв виходу з війни". Кілька тижнів тому там вже почали відпрацьовувати можливі варіанти. 

"Подивилися, покрутили — якогось зрозумілого сценарію не видно. Тому [громадську] думку до можливого проведення переговорів [і укладання миру] вирішили не готувати, пустили все на самоплив, - цитує ЗМІ своє джерело в адміністрації Путіна. - У Кремлі нібито впевнені, що більшість росіян серйозно сприймають війну як "боротьбу з нацистами та нацизмом". На підтвердження цього вони посилаються на результати закритих "соціологічних опитувань".

У Кремлі стверджують, що головною проблемою для РФ під час виходу з війни може стати позиція "середнього класу", який її підтримує. Ці росіяни впевнені, що "треба йти до переможного, якщо вже розпочали — до Києва чи навіть до Львова, а відступати не можна".

У Путіна стурбовані тим, що якщо РФ відведе війська - це викличе невдоволення у суспільства. Там підозрюють, що це може навіть вилитися у вуличні протести. Причиною цього там вважають той фактор, що російська пропаганда переборщила "із нагнітанням теми нацизму". Проте в АП РФ розуміють, що вже надто пізно "сперечатися з   громадською думкою", тож представники влади й далі дотримуються своїх наративів. 

"Воювати доведеться до якогось результату, який можна оголосити перемогою", - попереджають співрозмовники видання. 

Щоправда, політологи сумніваються з адекватністю таких побоювань: "Опиратися на якусь соціологію зараз дивно. Люди, швидше, пасивні, можуть бути проти війни, а й поза неї. У Москві на машинах середнього класу букв Z щось непомітно".

За їх словами, у разі "приглушення пропаганди" жодних протестів від прихильників війни чекати не доводиться - "громадяни перестануть думати і говорити про нацистів, повністю переключаться на свої особисті проблеми".

Читайте також: WSJ: Як не допустити ядерну війну в Україні?

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що кінець війни залежатиме не від переговорів. Він розповів, що визначальною є ситуація там, де точаться головні бої. Очевидно, що сьогодні це Донбас та частина півдня. 

Про те, що прогнозують закордонні експерти - читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Битва за Донбас: чому Путін повинен програти" для ZN.UA.