UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хартію про стратегічне партнерство України та США планують підписати наступного тижня

Оновити документ і поновити роботу Комісії президенти Зеленський і Байден домовились на зустрічі 1 вересня.

Адміністрація президента США Джо Байдена вважає за потрібне до кінця місяця підписати нову Хартію про стратегічне партнерство з Україною, щоб відобразити у документі сучасні виклики, наголосив на брифінгу представник Державного департаменту Нед Прайс.

«Нам потрібно оновити хартію, щоб у ній йшлося про виклики 21 сторіччя», - зазначив він.

Підписання документу планується на засіданні Комісії стратегічного партнерства, яка має поновити роботу цього місяця. Представництво в Комісії буде збережено на рівні держсекретаря США і міністра закордонних справ України.

У своїй промові Прайс нагадав, що Державний секретар США Ентоні Блінкен прийматиме очільника МЗС України Дмитра Кулебу 10 листопада. Саме тоді сторони планують підписати нову Хартію, зазначають у Міністерстві оборони України.

Хартію про стратегічне партнерство України та США було підписано у 2008 році тодішніми очільником МЗС Володимиром Огризком і Держсекретарем Кондолізою Райс. У документі наголошено на важливості двосторонніх відносин країн у сфері оборони, безпеки, економіки, торгівлі, енергетичної безпеки, демократії і культурного обміну, а також йдеться про намір Сполучених Штатів поглибити відносини з Україною.

Читайте також: Україна та США готують нову Хартію про стратегічне партнерство – спільна заява

Нагадаємо, 1 вересня президент України Володимир Зеленський провів переговори з головою Білого дому Джо Байденом. За підсумками сторони виступили зі спільною заявою, у якій, зокрема, ішлося про поновлення роботи Комісії стратегічного партнерства.

Перед візитом Зеленського у США дипломати Валерій Чалий і Олег Шамшур (за сприяння МФ «Відродження») представили «Дорожню карту посиленого стратегічного партнерства Україна-США». У ній для ефективної роботи Комісії пропонується проводити засідання під головуванням міністра закордонних справ України і держсекретаря США щороку.

Регулярна робота цього органу не тільки надала б необхідну системність співпраці, позбавила б від необхідності випрошувати/продавлювати двосторонні зустрічі, а й дозволила б вирішувати багато проблемних питань не ad-hoc «в пожежному режимі», а в межах офіційного двостороннього механізму.

Докладніше про підсумки президентського візиту до США без «зрада» і «перемог» читайте у статті Тетяни Силіної «Що «нахімічив» Зеленський у Вашингтоні і з чим повертається в Україну» у ZN.UA.