Харківська міська територіальна виборча комісія відмовила координатору цивільної мережі "ОПОРА" Миколі Зінченку у перерахунку голосів на 10 дільницях, де було виявлено розбіжності у підсумкових протоколах на користь Ігоря Терехова на позачергових виборах харківського міського голови, повідомляє Інтерфакс-Україна.
У своєму зверненні цивільна мережа "ОПОРА" просила міськвиборчком визнати рішення про визнання Терехова міським головою таким, що не відповідає вимогам законодавства та скасувати його, а також взяти до уваги наявність розбіжностей у протоколах підрахунку голосів на виборчих дільницях та зобов'язати Основ'янську та Новобаварську районні територіальні комісії провести повторний підрахунок голосів на цих ділянках.
Харківська міська теркомісія ухвалила рішення взяти до уваги отриману інформацію, а в решті вимог заявнику відмовити.
Наразі "ОПОРА" має всі підстави подати до суду на оскарження рішення вже харківської міської комісії.
"Завтра наші юристи отримають текст рішення на руки, проаналізують його і після цього ми вирішимо, чи оскаржуватимемо його в суді. Крім того, ми вже готуємо позови з вимогою повторного підрахунку голосів на тих дільницях, де наші спостерігачі виявили фальсифікації", — сказав Зінченко.
1 листопада міська територіальна виборча комісія встановила результати голосування, згідно з якими секретар Харківської міськради Ігор Терехов здобув перемогу у першому турі, здобувши 146 249 голосів виборців (50,66%). За його найближчого конкурента, колишнього міського голову Харкова Михайла Добкіна, проголосували 82 008 осіб (28,41%).
Того ж дня "ОПОРА" заявила про те, що як мінімум на дев'яти дільницях у Харкові виявлено сфальшовані протоколи підрахунку голосів.
Про рішення оскаржити результати виборів також заявив один із кандидатів Михайло Добкін. На своїй сторінці у Facebook він написав, що було зафіксовано "грубі фальсифікації".
Посли G7 прокоментували проведення виборів у Харкові. За їхніми словами, дуже важливо, щоби в роботу вітчизняних спостерігачів, таких як представники громадської мережі "ОПОРА", не було жодних втручань.
4 листопада ЦВК зажадала від харківської ТВК пояснити факти фальсифікацій виявлених "ОПОРОЮ".