UA / RU
Підтримати ZN.ua

Керівник САП охарактеризував статус співробітників ФБР в Україні

Федеральні агенти перебувають в Україні на ротаційній основі і не займаються оперативною діяльністю.

Співробітники Федерального бюро розслідувань США перебувають в Україні та співпрацюють з Національним антикорупційним бюро на підставі Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного в 2016 році. Вони не беруть участі в розслідуванні злочинів і не є оперативними співробітниками, пояснив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

"Співробітники ФБР знаходяться в НАБУ на ротаційній основі. І їхня допомога полягає в наданні консультацій, обміні досвідом, обміні інформацією, прискоренні, можливо, якихось міжнародних доручень. Але співробітники ФБР не розслідують справи, не включені до складу груп детективів. Вони не бігають з пістолетами по Києву та не ловлять людей", - повідомив Холодницький в інтерв'ю ТСН, опублікованому ввечері в неділю, 10 грудня.

Голова САП назвав некоректними заяви директора НАБУ Артема Ситника про проведення спільних операцій з американськими колегами та генпрокурора Юрія Луценка про нібито незаконність дій ФБР на території України.

При цьому прокурор назвав роботу під прикриттям одним з найбільш ефективних методів розслідування корупційних злочинів.

Нагадаємо, що 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової, який пропонував посадовій особі 15 тисяч доларів нібито за легалізацію іноземців в Україні.

Пізніше в НАБУ заявили про те, що ГПУ І СБУ зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі, яка проводилося спільно з ФБР.

ГПУ, в свою чергу, оприлюднила інформацію про ряд співробітників НАБУ, в тому числі, розсекретила агентів, які працювали під прикриттям.

А генпрокурор Юрій Луценко назвав незаконними спільні операції НАБУ та ФБР на території України й оголосив "незаконний угрупованням" мережу агентів НАБУ під прикриттям.

Крім того, 6 грудня лідери парламентських фракцій "Блоку Петра Порошенка" та"Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували у Верховній раді проект закону №7362, який дозволяє звільняти керівників НАБУ, САП, НАЗК та ДБР рішенням парламенту.

За даними ЗМІ, керівництво "Народного фронту" ввечері 6 грудня зустрічалося з послом США Марі Йованович, після чого змінило позицію щодо законопроекту.

Детальніше про атаку на НАБУ читайте в статті експерта "Реанімаційного пакету реформ" Олександра Леменова "Антикорупційний цунгцванг Петра Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".