3.
"Нарешті! Вищий спецсуд призначив дату розгляду касаційної скарги Луценка на 2 квітня 2013 року", - написала вона на своїй сторінці у соцмережі 3 у вівторок, 12 березня.
На сайті 3 є підтвердження: "Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ нарешті, після тривалих затримок через нібито хворобу судді Т.Широян, призначив дату розгляду касаційної скарги екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і його захисників на рішення Печерського районного суду Києва від 27 лютого 2012 року. Розгляд скарги почнеться 2 квітня 2013 року".
Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ ухвалив рішення не переглядати окремо постанови судів про арешт Луценка, а при розгляді касації враховувати позицію Європейського суду з прав людини (3) про заангажованість українських судів.
Вищий спецсуд повинен розглянути касаційну скаргу захисту екс-прем'єр-міністра на вирок Печерського суду, згодом підтверджений апеляційною інстанцією щодо посадових злочинів Луценка.
Президент України 3 на підсумковій прес-конференції 1 березня заявив: "Завершиться касаційний розгляд. Якщо суд його (Луценка) не звільнить, я буду розглядати питання про помилування. Тоді буде моя черга".
Адвокат Луценка Ігор Фомін пояснив, що президент України самостійно визначає процедуру помилування і може помилувати екс-міністра і без його прохання.
Луценка затримали 25 грудня 2010 року, через кілька днів за рішенням суду він був заарештований.
27 лютого 2012 року Печерський районний суд Києва визнав Луценка винним у скоєнні посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі. Апеляційний суд Києва залишив чинним цей вирок. Крім того, 17 серпня 2012 року Печерський райсуд визнав екс-міністра також винним в недбалості при продовженні оперативно-розшукових заходів щодо водія колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденка і засудив до 2 років обмеження волі.
Екс-глава МВС відбуває покарання за скоєння низки посадових злочинів у Менській колонії (Чернігівська обл.) з кінця серпня 2012 року.
У липні 2012 року, ЄСПЛ встановив, що арешт екс-глави МВС порушує права людини. Суд зобов'язав Україну виплатити Луценку 15 тис. євро компенсації моральної шкоди.
20 листопада 2012 року ЄСПЛ залишив чинним рішення у справі Луценка, відхиливши прохання українського уряду про його перегляд Великою палатою.
30 січня 2013 року урядовий уповноважений України у справах ЄСПЛ 3 повідомив, що Україна виплатила компенсацію за рішенням ЄСПЛ у справі екс-глави МВС. !zn
Читайте також:
Москаль попросив Януковича помилувати Луценка на Великдень
Янукович пообіцяв Коморовському звільнити Луценка, - ЗМІ
Регіонали пропонували звільнити Луценка, якщо він попросить помилування
Дружина Луценка: Лідери опозиції можуть повторити долю чоловіка