UA / RU
Підтримати ZN.ua

Карлсон не поставив Путіну насправді гострих питань: ЦСК спростовує фейки Путіна в інтерв’ю

Путін вкотре повторив свої наративи, які далекі від реальності.

Колишній ведучий Fox News Такер Карлсон за дві години інтерв’ю із президентом РФ Владіміром Путіним попри обіцяні «гострі питання» так і не запитав про масові вбивства російської армії та знущання з цивільних українців на окупованих територіях, ордер Міжнародного кримінального суду та викрадення українських дітей, порушення свободи слова та віросповідання у Росії та інші теми, вказує Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Натомість Путін в інтерв’ю Карлсону вкотре зробив низку заяв, які суперечать дійсності та фактам.

Мета «СВО в Україні» — «заборона усіляких неонацистських рухів»

Путін: «Ми поки що не досягли своєї мети в Україні, бо одна з цілей — це денацифікація. Мається на увазі заборона усіляких неонацистських рухів. Потрібно позбутися тих людей, які цю теорію і практику залишають у житті і намагаються її зберегти, — ось що таке денацифікація».

Насправді Москва після Другої світової свідомо навішує ярлик  «фашистів» та «нацистів» на всіх недругів, а «неонацизм в Україні» — вигадана російською пропагандою проблема.

Натомість у сучасній Росії неонациські рухи є пересічним явищем, а сама держава перетворилася на країну з необмеженою диктатурою, репресіями проти незгодних.

Війну можна було закінчити ще півтора року тому, але «Україна піддалася вимогам Джонсона»

«Той факт, що вони підкорилися вимогам або вмовлянням містера Джонсона, здається дуже сумним. Тому що, як сказав Арахамія, ми могли б зупинити ці бойові дії ще півтора року тому, але британці нас умовили та ми відмовилися. Ну і де зараз містер Джонсон? А війна триває», - заявив Путін

На російсько-українських переговорах у Білорусі та в Туреччині у лютому-березні 2022 року не було досягнуто прийнятного для сторін результату. Москва схиляла Київ до капітуляції. Водночас єдина причина, чому Україна брала участь у цих розмовах – загрозлива ситуація на фронті у перші тижні повномасштабного російського вторгнення.

Київ ще тривалий час залишав можливість для діалогу з Москвою: щоб зупинити війну на компромісних, а не нав’язаних умовах. Єдиною умовою української сторони було, щоб Росія утрималася від чергових спроб анексії території.

Читайте також: Гілларі Клінтон назвала Такера Карлсона, який взяв інтерв’ю у Путіна, "корисним ідіотом"

Україну створив Ленін, а потім ще раз – Сталін

«Радянська Україна отримала величезну кількість територій, які взагалі ніколи до неї жодного стосунку не мали, насамперед, Причорномор’я. Але це не важливо. Важливим є те, що Ленін, засновник Радянської держави, створив Україну саме такою. У Румунії та Угорщини теж частину територій забрали, і вони, ці території, увійшли до складу радянської України і досі там перебувають. Тому ми маємо всі підстави говорити, що, звичайно, Україна у певному сенсі – штучна держава, створена з волі Сталіна».

Українська держава виникла після розвалу Російської імперії та розвитку національного руху у 1917-1919 роках і її кордони відтоді суттєво не змінювались. Водночас більшовики не створили Україна, а завоювали.

В Україні йде «громадянська війна» між росіянами

«Вони досі росіянами почуваються. У цьому сенсі те, що відбувається, це певною мірою елемент громадянської війни».

Хоча в Україні  справді живе багато росіян, але більшість із них стали на захист української держави. Вже цей факт руйнує наратив путінської пропаганди про начебто «переслідування росіян в Україні», або що українські росіяни «чекають на визволення» їх Путіним.

Читайте також: Інтерв'ю Карлсона та Путіна може стати найефективнішим і найтоксичнішим пропагандистським роликом, який коли-небудь був — The Washington Post

США потрібно «просто домовитись з Росією» і війна закінчиться

«Невже американцям нема чим зайнятися? Ви маєте проблеми на кордоні. Проблеми з міграцією, проблеми із національним боргом. Понад 33 трильйони доларів. Вам нема чим зайнятися. Тому ви маєте воювати в Україні. Чи не краще домовитись із Росією? Домовитися, вже розуміючи ситуацію, яка складається на сьогодні, розуміючи, що Росія боротиметься за свої інтереси до кінця, і, розуміючи це, власне, повернутися до здорового глузду, почати з повагою ставитися до нашої країни, до її інтересів та шукати якісь рішення?».

Насправді Росія і Путін регулярно порушують всі домовленості й відмовляються виконувати міжнародні угоди, під якими стоїть підпис керівництва РФ. Зокрема, здійснивши повномасштабний напад на Україну росіяни порушили близько 400 міжнародних угод.