Влада Канади вирішила вислати з країни всіх російських військовослужбовців у кількості дев'яти осіб. Про це повідомляє канадський телеканал CTV з посиланням на джерело в урядових колах.
За його словами, всіх російських військовослужбовців у Канаді зобов'язали залишити країну протягом доби. Шість російських військових зараз вивчають англійську і французьку мови у провінції Квебек, ще один викладає канадським колегам російську мову, а двоє військовослужбовців проходять підготовку на військовій базі Гейджтаун у провінції Нью-Брансвік.
Вислання російських військовослужбовців проводять на тлі невдоволення Оттави рішенням, яке 6 березня прийняв парламент Криму. Депутати проголосували за вихід автономної республіки зі складу України з її подальшим приєднанням до Росії у випадку, якщо з цим на референдумі погодяться мешканці регіону. Канада поряд зі США і Євросоюзом назвала запланований на 16 березня плебісцит нелегітимним.
У свою чергу російські парламентарії не виключили можливість прийняття Криму до складу країни, але відзначили, що наразі виступають за збереження цілісності України. У Держдумі заявили, що остаточну позицію з цього питання депутати будуть формувати тільки на підставі результатів кримського референдуму.
Канада і раніше висловлювала невдоволення російською політикою в Україні. Зокрема, після того, як Рада Федерації санкціонувала введення в Україну російських військ, Оттава відкликала свого посла у Москві для консультацій і призупинила підготовку до саміту країн "великої вісімки", який має відбутися у Сочі у червні 2014 року.
Окрім того, прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер 5 березня заявив про припинення всіх видів військового співробітництва з російськими збройними силами. Зокрема, Канада відмовилася від участі у спільних із Росією антитерористичних навчаннях "Пильний орел - 2014". Ці навчання з 2009 року проводилися військово-повітряними силами Росії, США і Канади. !zn
Читайте також:
Канада припинила військову співпрацю з Росією
США ввели санкції проти громадян РФ, дії яких загрожують цілісності України