Президент Володимир Зеленський на саміті НАТО провів перемовини з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.
Глава канадського уряду оголосив про нове фінансування і проєкти на суму CAD541 млн ($410 млн) для підтримки України і зміцнення трансатлантичної безпеки.
"Нове фінансування для України базується на понад 8 мільярдах доларів у вигляді багатогранної допомоги, яку Канада виділила від початку 2022 року, і ґрунтується на заяві прем'єр-міністра, зробленій цього тижня в Латвії, щодо відновлення й розширення операції Reassurance, яка є частиною заходів оборони й стримування НАТО у Східній Європі, і подвоює нинішню присутність Канади в країні", - ідеться в повідомленні на сайті глави канадського уряду.
Додадково уряд Канади виділить CAD48,8 млн ($37 млн) до Комплексного пакета допомоги для України, в підтримку надання НАТО практичної нелетальної допомоги Україні.
За словами прем'єра, Канада має намір надати Україні додаткові дрони з камерами, а також забезпечуватиме навчання українських військових у рамках операції Unifier у Канаді.
"Канада разом із Бельгією, Данією, Люксембургом, Нідерландами, Норвегією, Польщею, Португалією, Румунією, Швецією та Великою Британією підписали заяву про створення спільної коаліції для навчання ВПС України експлуатації та обслуговування F-16 винищувачів. Підписавши заяву, Канада зобов'язується зробити свій внесок у багатонаціональні зусилля з навчання українських пілотів, техніків і допоміжного персоналу експлуатації та обслуговуванню винищувачів F-16", - ідеться в повідомленні.
Трюдо також оголосив про виділення Україні додаткової допомоги в галузі кібербезпеки в розмірі CAD2,7 млн ($2,05).
Крім того, Канада навчатиме українських курсантів у своєму профільному коледжі у Квебеку. Українські курсанти навчатимуться в Королівському військовому коледжі в Сен-Жан-сюр-Рішельє.
Крім того, повідомляється, що канадські збройні сили допомогли навчити майже 40 тис. українських військових і співробітників служби безпеки в Латвії.
Нагадаємо, члени НАТО ввечері 11 липня опублікував комюніке Вільнюського саміту, у якому йдеться про прогрес України на шляху до вступу, але залишається нечітким питання запрошення, умов та строків.
Докладінше про те "Чи стала Україна ближчою до НАТО" - читайте у статті Володимира Кравченка на ZN.UA.