UA / RU
Підтримати ZN.ua

Каллас висловилася щодо потенційних ударів США по Ірану

Каллас закликала уникати прямого конфлікту.

Головний дипломат ЄС Кая Каллас заявила 23 лютого, що світ "не потребує ще однієї війни", коли її запитали про можливі військові удари США по Ірану, пише Politico.

"Ситуація навколо Ірану дуже напружена. Нам не потрібна ще одна війна в цьому регіоні. У нас вже багато чого є, тому ми наголосили на дипломатичному виході з цієї ситуації", — сказала Каллас журналістам по дорозі на зустріч міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі. 

Президент США Дональд Трамп заявив, що розглядає можливість обмежених ударів, щоб змусити Іран припинити свою ядерну програму. 

Читайте також: У Кремлі прокоментували зростання напруженості між США та Іраном

Призначений Трампом перемовник Стів Віткофф заявив нещодавно, що президент "цікавиться" тим, "чому Іран не капітулював". Іран, у свою чергу, погрожував завдати удару по американських базах у регіоні у разі нападу.

Маючи невелику кількість сил у регіоні, роль європейських держав здебільшого полягала в тому, щоб спостерігати збоку, хоча Каллас наголосила, що ЄС поділяє занепокоєння США щодо ядерних амбіцій Ірану та його програми балістичних ракет.

"Це правда, що Іран зараз у своїй найслабшій точці. Нам дійсно слід використати цей час, щоб знайти дипломатичне рішення", — додала вона.

Читайте також: Можливий удар по Ірану може перетворитися на повноцінний військовий конфлікт – генерал США

Нагадаємо, Іран заявив, що готовий піти на поступки у своїй ядерній програмі під час переговорів зі США. В обмін країна очікує скасування санкцій і визнання свого права на збагачення урану, заявляючи, що таким чином намагається запобігти можливому нападу з боку США.