На зустрічі з журналістами прем'єр-міністр країни Карлуш Гомеш Жуніор підтвердив запрошення, що було передано ще в серпні.Якщо Каддафі прийме запрошення і прибуде до Гвінеї-Бісау, йому створять усі умови і забезпечать безпеку, сказав прем'єр.
Раніше Лівія вкладала значні інвестиції в економіку цієї західноафриканської країни. Зокрема, гроші виділялися на будівництво готелів і на розвиток сільського господарства.
Відповідаючи на питання про міжнародний ордер на арешт лівійського лідера, Гомеш Жуніор нагадав, що Гвінея-Бісау не ратифікувала Римський статут, що засновує Міжнародний кримінальний суд, тому не надає ордеру значення. У четвер на цьому тижні з будівлі посольства Лівії в Бісау було знято прапор Національної перехідної ради, що протидіє Каддафі. Новий символ з'явився на будівлі приблизно за тиждень до цього.
Гвінею-Бісау зараховують до невеликої групи країн, в яких може сховатися Каддафі. Серед них також Нігер, Буркіна-Фасо і Венесуела. Чутки про те, що він знаходиться в Нігері, Каддафі сам спростував у розмові з одним із близькосхідних телеканалів. Буркіна-Фасо, в свою чергу, категорично заперечує, що лівійський лідер або хтось із його наближених переховується на її території. Точних даних про те, де саме ховається Каддафі і чи залишив він Лівію після захоплення столиці повстанцями, наразі немає.