UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін затвердив план святкування 25-ї річниці Конституції України

28 червня в Україні проведуть низку урочистих заходів.

Кабінет міністрів України затвердив план заходів з підготовки та відзначення 25-ї річниці Конституції України. Відповідне рішення уряд ухвалив під час засідання 16 червня, передає "Інтерфакс-Україна".

Передбачається, що 28 червня в Україні проведуть низку урочистих заходів за участю представників органів влади, місцевого самоврядування, дипломатичного корпусу, міжнародних організацій. До пам'ятників та пам'ятних знаків видатних діячів українського державотворення, зокрема до пам'ятника Пилипа Орлика в Києві, покладуть квіти.

Також протягом червня заплановано проведення телемосту між ветеранами і волонтерами зі всіх областей України "Від Конституції Пилипа Орлика до Конституції України". У червні-липні відбудеться випуск пам'ятної монети до 25-ї річниці Конституції України.

Також Кабмін запропонував ВРУ провести урочисте засідання парламенту, в якому взяли б участь члени уряду, представники Національної академії наук та громадських інститутів.

Відзначається, що весь план заходів повинен виконуватися з урахуванням вимог законодавства щодо запобігання поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Читайте також: Кулеба: В День Незалежності в Україні буде оригінал Конституції Пилипа Орлика

Нагадаємо, 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин Верховна Рада прийняла і ввела в дію Конституцію України. Депутати працювали над основним законом нашої країни шість років.

Раніше в країні діяла Конституція УРСР 1978 року, з деякими змінами. Ухваленню Конституції передував Конституційний договір між парламентом і президентом України Леонідом Кучмою, підписаний 8 червня 1995 року.

Закон № 254/96-ВР, який анулював попередню, ще радянську, Конституцію і Конституційний договір, був підписаний в урочистій обстановці в середині липня 1996 року. Але, згідно з висновками Конституційного суду України, Конституція вступила в силу з моменту, коли були оголошені результати голосування, тобто 28 червня 1996 року.

За новий основний закон проголосували 315 депутатів. Він гарантував право приватної власності, стверджував державну символіку, статус української мови як державної, а Крим визнавався автономною республікою в складі України.