UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін затвердив оборонне держзамовлення з рекордним бюджетом

Документ прийнятий під грифом "Цілком таємно".

У понеділок, 9 лютого, уряд затвердив Державне оборонне замовлення (ДОЗ) на 2015 рік, яким визначається перелік зразків техніки та озброєння, їхня кількість, необхідні бюджетні кошти, а також конкретні оборонні підприємства, на яких протягом року будуть виконуватися роботи.

Про це повідомив український політик Анатолій Гриценко.

Як повідомили DT.UA джерела в Кабміні, документ було прийнято на закритому засіданні уряду під грифом "Цілком таємно". Дане замовлення є рекордним за бюджетом за всю історію України. Сума замовлення у 6 разів перевищує асигнування минулого року.

Але загальна сума замовлення може значно збільшитися після розробки Мінфіном механізму видачі державних гарантій підприємствам-учасникам оборонного замовлення. На даний момент подібний механізм тільки розробляється.

Крім того, Кабінетом міністрів прийнято рішення, яке дозволяє оперативно приймати рішення про внесення змін до ДОЗ протягом декількох годин.

За даними ДТ, орієнтоване держзамовлення на закупівлю бронетехніки у вітчизняних підприємств бронетанкової галузі, поставки вітчизняних систем високоточної зброї, засобів радіоелектронної боротьби.

До 15% коштів із загальної суми асигнувань будуть спрямовані на закупівлю озброєнь за кордоном. Крім того, в ДОЗ передбачається проведення низки науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок зі створення систем управління підрозділами збройних сил, а також засобів зв'язку.

На затвердження цього важливого документа Кабміну знадобилося 40 днів, про це на своїй сторінці Facebook написав Анатолій Гриценко.

"Без цього документу жодне військове відомство не має права витрачати відповідні бюджетні кошти, не має права укладати з оборонними підприємствами договорів (контрактів) на виконання робіт. Відповідно, розробка, виготовлення й поставка техніки затримується - для всіх силових структур України: для армії, Нацгвардії, СБУ, прикордонників, розвідок...", - пояснив Гриценко.

На думку політика, в умовах війни Державне оборонне замовлення повинне було бути затверджене урядом невідкладно, протягом доби після прийняття бюджету. "Для цього проект треба готувати завчасно, паралельно із затвердженням державного бюджету. Тим більше, що потреби військ і можливості оборонки відомі", - зазначив Гриценко.