UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін запропонував ввести санкції проти Росії як країни-агресора

Верховна Рада прийняла закон про санкції, який дає повноваження РНБО та президенту встановлювати конкретні обмеження. Уряд хоче, щоб санкції були застосовані до Росії як держави.

Кабінет міністрів України підготував на розгляд Ради національної безпеки і оборони (РНБО) перелік документів про введення 3 стосовно Російської Федерації як держави, близько 65 юридичних і 176 фізичних осіб, більшість з яких громадяни РФ, повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

"Ми очікуємо підписання закону про санкції і, як сторона, що зробила пропозиції про запровадження конкретних санкцій проти РФ та її громадян, у тому числі високих посадових осіб, будемо ініціювати це питання на найближчому засіданні РНБО", - сказав глава Мін'юсту на брифінгу в Києві.

Він підкреслив, що агресивні дії з боку Росії тривають, а цей закон створив правову базу для застосування заходів для держав-агресорів. "Йдеться, у першу чергу, про РФ, яка є державою-агресором, що окупувала Крим, підтримує, фінансує і матеріально забезпечує терористів", - заявив Петренко.

Міністр уточнив, що частина санкцій після їх введення може бути оприлюднена, в першу чергу економічних, а частина заходів може мати закритий характер, що відповідає європейській практиці.

"Що стосується персональних санкцій щодо окремих фізичних осіб, то ці санкції можуть бути введені і не оприлюднюватися і фактично застосовуватися державою проти конкретної персони, яка або небажана на території України, або проти якої застосовуються заходи з блокування активів або обмеження її діяльності на території України", - пояснив глава Мін'юсту.

Як відомо, закон про санкції Верховна Рада прийняла 14 серпня, проте його досі не підписав навіть спікер Олександр Турчинов, який повинен направити документ далі на підпис президенту Петру Порошенку.

Згідно з текстом законопроекту, санкції щодо конкретних іноземців, іноземних юридичних осіб, а також юросіб, у яких ці компанії-нерезиденти або іноземці мають контроль, будуть затверджуватися рішенням РНБО і вводитися указом президента.

У разі ж, якщо санкції вводять проти іноземної держави або необмеженого кола осіб певного виду діяльності (секторальні санкції), то після рішення РНБО й указу президента вони набувають чинності відразу після затвердження Верховною Радою, на яке відводиться 48 годин. !zn