UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін відклав розгляд законопроекту про заборону люструвати колишніх чиновників Компартії

Документ ще хочуть доопрацювати.

Кабінет міністрів вирішив відкласти на тиждень розгляд проекту закону, який передбачає скасування люстрації для чиновників Комуністичної партії. Таке рішення прийняли під час засідання 1 липня.  

Відповідний законопроект був включений до порядку денного засідання. Однак, глава Мін'юсту Денис малюська виступив за зняття документа з розгляду для того, щоб доопрацювати його.  

Проект закону передбачає скасування заборон, передбачених законом про люстрацію, щодо осіб, які працювали на керівних посадах Компартії СРСР, Комуністичної партії України і Компартії іншої союзної Республіки колишнього СРСР. Йдеться про осіб, які займали посади секретаря районного комітету і вище. Також проект закону пропонує скасувати люстрацію осіб, які були обрані і працювали на керівних посадах, починаючи з посади секретаря ЦК ЛКСМУ і вище.  

Крім того, документ пропонує зробити Комісію з очищення влади органом, уповноваженим на забезпечення проведення перевірки, передбаченої законом "Про очищення влади (люстрацію)".  

Згідно з проектом закону, комісія - це державний колегіальний орган, який в тому числі, уповноважений на досудове врегулювання спорів, що виникли при реалізації закону про люстрацію.  

Читайте також: Мін'юст вніс ряд змін в закон про люстрацію

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини визнав закон "Про очищення влади" таким, що порушує права люстрированных чиновників.

В ЄСПЛ вирішили, що люстрація застосовувалася до дуже широкого кола осіб, що призвело до незаконного звільнення заявників. Цим український закон про очищення влади відрізняється від процедур люстрації, впроваджених в державах Центральної та Східної Європи, які є цільовими і вузькоспрямованими, постановили в ЄСПЛ. Україна повинна виплатити п'ятьом заявникам по 5000 євро компенсації моральної шкоди.

У травні стало відомо про те, що Міністерство юстиції розробило новий проект закону про люстрацію, в якому пропонує не люструвати колишніх керівників Комуністичної партії СРСР.

23 червня Конституційний Суд України у формі усного провадження продовжив розгляд справи за конституційним поданням Верховного суду щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону "Про очищення влади".