Кабінет міністрів України ухвалив 16 рішень, спрямованих на інтеграцію України в ЄС, на засіданні у середу. Про це заявив віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба на брифінгу за результатами засідання.
"У Програмі діяльності уряду є ціль 17.1 - досягнути відповідності економічним критеріям членства в Європейському Союзі. За останні майже три місяці діяльності уряду було ухвалено низку рішень, які сприяють досягненню цієї цілі. Сьогодні ми ухвалили 16 рішень, спрямованих на європейську інтеграцію", - зауважив Кулеба.
Він зазначив, що Кабінет міністрів передає на розгляд Верховної Ради проєкт закону про приєднання до Угоди про мультимодальні перевезення. За словами віцепрем'єр-міністра, це вигідно українському бізнесу, сприяє розвитку транзитного потенціалу України і торгівлі між Україною і ЄС.
"Уряд сьогодні уповноважив міністра економіки підписати 4 додаткові угоди з ЄС про продовження вже чинних програм підтримки Євросоюзом, у тому числі фінансової, реформ у сфері юстиції, управління міграційними процесами, децентралізації і реформи державного управління", - повідомив Кулеба.
Кабмін на сьогоднішньому засіданні також ухвалив план заходів щодо реалізації стратегії інтегрованого управління кордонами, яка передбачає спрощення перетину кордону людьми і товарами, та рішення у сфері енергоефективності.
В уряді переконані, що ухвалені рішення пришвидшать і поглиблять європейську інтеграцію України.
У листопаді 2019 року Дмитро Кулеба заявив, що Україна і Європейський Союз готуються розширити Угоду про асоціацію, додавши до нього новий розділ, присвячений реформам у сфері юстиції.
Нагадаємо, Рада ЄС завершив ратифікацію Угоди про асоціацію з Україною 11 липня 2017 року. У вересні того ж року Угода повною міроюнабула чинності. Більша її частина діяла з 1 вересня 2014 року. З 1 січня 2016 року тимчасово застосовувалася її торгова частина, глибока і всеосяжна зона вільної торгівлі.