UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін просить РНБО про санкції щодо іноземців-спостерігачів на виборах президента в анексованому Криму

Таким чином Україна намагається покарати порушників законодавства.

Кабінет міністрів України схвалив і вніс на розгляд Ради національної безпеки і оборони пропозиції щодо застосування санкцій до фізичниих осіб-громад іноземних держав, які 18 березня 2018 року взяли участь як міжнародні спостерігачі на виборах президента Росії в окупованому Криму.

"Зокрема, запропоновано на розгляд Ради національної безпеки і оборони України застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фізичних осіб-громадян іноземних держав, які 18 березня 2018 року взяли участь як так звані "міжнародні спостерігачі" у так званих "виборах президента Російської Федерації", незаконно проведених Російською Федерацією на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і Севастополя", - йдеться в супровідній інформації до розпорядження уряду №129 від 6 березня.

Наголошується, що реалізація цього рішення буде сприяти захисту порушених інтересів держави Україна. Крім того, це створить передумови для згортання пропагандистської діяльності зазначених фізичних осіб і організацій, які вони представляють.

Раніше міністр з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш повідомив, що в список потрапили "спостерігачі" з 13 країн.

Як повідомлялося, 14 травня 2018 року Рада Європейського Союзу офіційно прийняла рішення про запровадження санкцій проти осіб, відповідальних за організацію так званих "виборів" президента Росії в анексованому Криму і Севастополі.

До санкційного списку були включені заступник голови Кримської виборчої комісії Інна Гузєєва, секретар Кримської виборчої комісії Наталія Безрученко, голова Севастопольської виборчої комісії Олександр Пєтухов, заступник голови Севастопольської виборчої комісії Мирослав Погорєлов і секретар Севастопольської виборчої комісії Анастасія Капранова.

Через місяць до санкцій приєдналися Україна, Норвегія, Албанія і Чорногорія.