UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін призначив Шкарлета і. о. міністра освіти

Після того, як комітет Ради не підтримав призначення Шкарлета міністром, уряд вирішив піти іншим шляхом.

Кабінет міністрів призначив ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета в.о. міністра освіти України. Таке рішення уряд прийняв на засіданні 25 червня.

Зокрема, Шкарлета призначили заступником міністра і поклали на нього виконання обов'язків глави МОН.

Що відомо про Шкарлета

Сергій Шкарлет, якого спочатку хотіли призначити міністром освіти, є ректором Чернігівського національного технологічного університету. Як повідомив президент, кандидатуру Шкарлета в крісло міністра запропонували ректори на зустрічі з главою держави. Ексміністерка освіти Анна Новосад і ексзаступниця міністра освіти Інна Совсун раніше розкритикували можливість призначення Шкарлета главою МОН.

Вони обидві висловили впевненість в тому, що призначення Шкарлета лобіюють ректори вузів, які не зацікавлені в підвищенні якості вищої освіти. І намагаються поставити на чолі МОН "зручного міністра".

Сергію Шкарлету 47 років. У нього є два дипломи про вищу освіту: інженера-математика (закінчив КПІ) і фахівця з обліку і аудиту (Чернігівський технологічний інститут).

Шкарлет є доктором економічних наук, членом-кореспондентом інженерної академії України. Однак наукові досягнення в. о. міністра виявилися в центрі скандалу - в його статтях і монографіях виявлений плагіат. У зв'язку з цим вчені антіплагіатной ініціативи "Дісергейт" виступили із заявою проти призначення Сергія Шкарлета.

"На нашу думку, факти академічного плагіату вказують на неспроможність Сергія Шкарлета займати будь-які управлінські посади в публічних установах, так плагіат є свідченням і звичайної нечесності (навіщо напружуватися, якщо ніхто не перевірить?), І нездатності якісно виконувати інтелектуальну роботу", - йдеться в заяві.

Попри це, Сергій Шкарлет очолює Експертну раду з питань проведення експертизи дисертаційних робіт з проблем секторального розвитку та підприємництва МОН України.

Відзначимо, що на цю посаду його призначив в 2016-му році Лілія Гриневич, яка на той момент очолювала МОН. Рішення було прийнято в перші місяці каденції Гриневич. У декларації Сергія Шкарлета за 2019 й рік вказано дохід - заробітна плата, отримана за сумісництвом в МОН.

Сергія Шкарлета вважають регіоналом і людиною Дмитра Табачника. Дійсно, в 2012 році Шкарлет був депутатом Чернігівської обласної ради від "Партії Регіонів".

Однак в 2015-му він балотувався на місцевих виборах від "Блоку Петра Порошенка", але безуспішно. У 2012 році указом президента Януковича Сергій Шкарлет отримав звання "Заслужений діяч науки і техніки". А в 2016 указом президента Порошенка був нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня "за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки, зміцнення науково-технічного потенціалу України, багаторічну сумлінну працю". Пізніше, в 2017 році, за указом того ж президента Порошенка, Шкарлета нагородили Державною премією України в галузі освіти 2017 року номінації "Вища освіта". Як зазначено в указі, премія становила: 117 000 гривень.

З березня посада глави Міністерства освіти і науки залишається вакантною. До сьогоднішнього призначення МОН в статусі в.о. міністра керувала Любомира Мандзій. Анна Новосад, яка очолювала відомство в уряді Гончарука, відмовилася працювати в новому Кабміні.

Читайте також: Шкарлета можуть призначити в.о. глави МОН

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль вніс до Верховної Ради подання на призначення Шкарлета главою Міністерства освіти України. Однак, комітет з питань освіти, науки та інновацій відхилив кандидатуру Шкарлета. Після цього у Верховній Раді з ініціативи Офісу президента стали збирати підписи за відставку голови комітету Сергія Бабака. Причому підписи деяких "слуг" виманили обманом, скориставшись їх незнанням регламенту.