UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін намагається узаконити перевірки телеканалів Нацрадою з телерадіомовлення

Без дозволу Кабміну будь-які перевірки є незаконними.

Кабінет міністр має намір дозволити Національній раді з питань телебачення і радіомовлення проводити перевірки телеканалів і радіостанцій, яким раніше були видані ліцензії.

Копія проекту відповідного розпорядження уряду є в розпорядженні DT.UA.

"З метою забезпечення інформаційної безпеки відповідно до пункту 8 розділу III "Прикінцеві положення" Закону України від 28 грудня 2014 N2 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" надати Національній раді Україні: з питань телебачення і радіомовлення дозвіл на проведення протягом лютого - червня 2015 р. перевірок юридичних та фізичних осіб, яким Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення видано ліцензію", - сказано в проекті розпорядження Кабміну.

Пунктом 8 закону, на який міститься посилання у розпорядженні, перевірки контролюючими органами допускаються виключно з дозволу уряду. Отже, до надання Кабміном такого дозволу будь-які перевірки є незаконними. Незважаючи на це, Національна рада України з телерадіомовлення протягом цього тижня винесла два попередження - телеканалу "Інтер" і телеканалу "112", а також анонсувала позапланові перевірки ще одинадцяти каналів і трьох радіостанцій. При цьому позапланова перевірка телеканалу "Інтер" була призначена більше місяця тому, 15 січня.

Як вважають представники теле - і радіомовців, які піддані перевірці, даний проект розпорядження може бути використаний у двох варіантах:

  1. якщо рішення буде оформлено заднім числом, то таким чином спробують підвести юридичну базу під рішення Нацради про проведення перевірок і легітимізувати їх;
  2. якщо проект розпорядження буде прийнято зараз, то це буде означати, що Нацрада проводила перевірки незаконно.

Як повідомила у п'ятницю Національна рада України з телерадіомовлення, позапланові перевірки вже призначені телеканалам "НЛО", "Індиго tv", "ТЕТ", "НТН", "2+2", "Новий канал", "К1", "ПІКСЕЛЬ-ТВ", "Ентер-фільм", "МЕГА", "К2"; і радіостанціям "Ретро ФМ", "Наше радіо", "Авторадіо".

Регулятор має намір перевірити канали і радіостанції на предмет "дотримання ними вимог законодавства щодо ефірної частки національного аудіовізуального продукту".