UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євросоюз ухвалив одне з найважливіших рішень для України за 30 років — Зеленський

Президент наголосив, що Україна здатна стати повноправним членом Європейського Союзу.

Європейський Союз схвалив одне з найважливіших рішень для України за 30 років, надавши Україні статус країни-кандидата. Про це заявив президент України Володимир Зеленський виступаючи через відеозв'язок у Європейській.

«Сьогодні ви ухвалили одне з найважливіших рішень для України за всі 30 років незалежності нашої держави. Я вважаю, що це рішення — не лише для України. Це найбільший крок на посилення Європи, який можна було зробити саме зараз саме в таких складних умовах, коли російська війна випробовує нашу здатність берегти свободу та єдність», — заявив Зеленський.

Глава держави назвав етапи, що передували набуттю Україною статусу кандидата в ЄС: подання заявки, швидке надання відповідей на опитувальник, звернення до європейських лідерів.

«Цей результат — бажаний результат», — наголосив Зеленський.

При цьому він подякував кожній із країн Євросоюзу, які проголосували за надання Україні статусу кандидата в ЄС.

Він також подякував президенту Євроради Шарлю Мішелю та главі Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн.

«Я вдячний вам обом за лідерство, яке вело нас до цього дня. Я вдячний за щиру допомогу, за віру в Україну, в українців», — сказав він.

«Я завжди говорив, що ми віримо в Європейський Союз, хоча ми й залишилися формально поза його межами. Прапори об'єднаної Європи були в нас у руках під час революцій, в окопах з 2014 року. Я вірю, що прапор Євросоюзу буде в кожному українському місті, яке ми ще маємо звільнити від окупації Росії», — заявив Зеленський.

Президент наголосив, що Україна здатна стати повноправним членом Європейського Союзу.

Читайте також: Що Україні дасть статус кандидата у ЄС: названі шість переваг

Раніше президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна та Молдова, які набули статусу кандидата та Грузія, яка отримала європейську перспективу будуть працювати якомога швидше та плідно, щоб запустити наступний етап вступу до Європейського Союзу.