UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європарламент офіційно закликав Німеччину передати Україні танки Leopard 2

Депутати вважають необхідним збільшення оборонної допомоги для ЗСУ.

Після того, як президентка Європейського парламенту Роберта Метсола підтримала надання танків Україні, орган офіційно закликав Німеччину відправити ЗСУ Leopard 2 у щорічному звіті щодо реалізації спільної політики безпеки й оборони, який підтримала більша частина євродепутатів. Про це повідомила пресслужба Європарламенту.

Як зазначається, документ схвалили 459 членів органу, 93 проголосували "проти", а ще 85 утрималися. 

"Депутати закликають негайно розгорнути сучасну зброю та протиповітряну оборону наступного покоління, спонукаючи німецького канцлера Олафа Шольца без будь-яких подальших зволікань доставити основні бойові танки Leopard 2 в Україну", – йдеться в заяві.

Члени ЄП наголосили, що Україна захищає свою територіальну цілісність і потребує негайної військової допомоги, у тому числі важких озброєнь, щоб перемогти у війні з російськими окупантами.

Крім того, у щорічній доповіді про спільну зовнішню й безпекову політику європейські депутати погодилися, що країни-члени мають збільшити та пришвидшити військову, політичну й гуманітарну підтримку нашої держави, а також зміцнити власну оборону для протистояння загрозам європейській безпеці з боку РФ. "За" цей документ проголосували 407 представників Європарламенту, "проти" – 92, а утрималися – 142.

"За реакцією ЄС на російську агресивну війну проти України уважно спостерігають автократії в усьому світі. І це сильно вплине на їхню поведінку на міжнародній арені", – зауважили депутати.

Читайте також: Танки Leopard 2 дадуть армії України перевагу у війні, але потрібна промислова підтримка - експерти

Крім цього, Європарламент запропонував Союзу приймати деякі рішення, зокрема щодо санкцій та прав людини, не одноголосно, а кваліфікованою більшістю, щоб зробити процес більш гнучким, швидким і ефективним. 

Орган також закликав інституції розробити пропозиції для забезпечення постійного місця ЄС на всіх багатосторонніх форумах, зокрема в Раді Безпеки ООН, і попросив країни-члени зменшити свою залежність від енергоресурсів та інших критичних матеріалів, імпортованих з третіх країн (у тому числі з тих, які не розділяють європейські цінності чи є суперниками організації).

Нагадаємо, раніше президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що рішуче підтримує надання танків Україні, а також інших необхідних видів зброї.