UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори про членство України та Молдови в ЄС

З 1 липня головування в ЄС перейде до Угорщини.

Європейська комісія рекомендує розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу цього місяця, пише Financial Times із посиланням на власні джерела. При цьому видання зазначає, що крок зроблять до того, як Угорщина почне головувати в ЄС з 1 липня.

Видання зазначає, що Єврокомісія наполягає на тому, щоб офіційні переговори з Києвом і Кишиневом розпочалися вже цього місяця, щоб дати позитивний сигнал обом країнам. У п'ятницю буде оголошено, що Україна відповідає раніше невиконаним критеріям, включаючи антикорупційні заходи, обмеження на політичне лобіювання, правила декларування активів для державних службовців і захист мов, які використовують національні меншини.

Грузія, яка прийняла закон про «іноземних агентів» всупереч попередженням Брюсселя, не отримає «зелене світло» у п'ятницю.

Згодом прем’єр-міністр України Денис Шмигаль підтвердив, що  Єврокомісія у своєму висновку погодила  початок переговорів про вступ України до ЄС.

«Вдячні за позитивну оцінку нашого євроінтеграційного прогресу. В озвученому висновку ЄК йдеться про те, що Україна продовжує системні зусилля щодо приєднання до ЄС та виконала всі чотири додаткові кроки-реформи. Тепер ми очікуємо від наших європейський партнерів наступний крок — початок переговорів про членство в Євросоюзі вже цього місяця», - заявив глава уряду.

Як зазначає FT, з 1 липня  Угорщина перебере на себе головування в ЄС, що дасть їй додаткові важелі впливу на формування порядку денного зустрічей, на яких обговорюватимуться питання, пов'язані з Україною.

Тому Бельгія, яка наразі головує в ЄС, наполегливо намагається провести перший раунд переговорів про вступ 25 червня, перш ніж передати естафету Угорщині.

Читайте також: Повна перемога України в цій війні – її членство у НАТО та ЄС – Рінкевичс

Після 14 грудня 2023 року, коли Єврорада ухвалила політичне рішення про початок вступних переговорів нашої країни з ЄС, Україна з нетерпінням очікує, коли ж ці переговори стартують фактично. Два варіанти подальшого розвитку подій на шляху нашої країни до ЄС — оптимістичний і песимістичний — аналізував експредставник України при Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв у статті «Вступ України до ЄС: 100 днів без переговорів. 100 днів до переговорів?».