Україна зробила всі необхідні кроки, визначені у другій доповіді по Механізму призупинення візового режиму і продовжує дотримуватися показники, необхідні для візової лібералізації з Європейським Союзом.
Такий висновок міститься в третьому доповіді Європейської комісії з Механізму призупинення візового режиму. Окремий розділ оприлюдненої 10 липня доповіді, присвячений Україні.
"Україна зробила кроки, які були визначені у Другій доповіді (від 17 грудня 2018 року - ред.) і продовжує дотримуватися показники, необхідні для візової лібералізації. Незважаючи на зниження показника повернення (в процесі реадмісію - до 73% в 2019 році в порівнянні з 85 відсотками в 2018 році - ред.), триває добра співпраця з Україною в сфері реадмісії. Вона повинна бути продовжена, поряд із співпрацею з країнами-членами в заходах по боротьбі з міграційними викликами і в зменшенні ризиків в області безпеки", - йдеться в документі.
Також доповідь визнає, що Україна продовжує зусилля в області верховенства права, але повинна досягати кращих результатів в боротьбі з корупцією і організованою злочинністю, поліпшити систему прикордонного контролю і вжити негайних заходів щодо вирішення проблеми незаконної міграції.
У доповіді наводяться статистичні дані, за якими в період 2018-2019 років кількість відмов для громадян України у в'їзді в зону Шенген + збільшилася на 25 відсотків (з 53 185 до 66 390), при цьому число громадян України, які перебували на території ЄС нелегально , зросла на 11 відсотків (з 37 410 до 41 705).
Окремий розділ доповіді присвячений проблемі організованої злочинності, зокрема, кримінальної контрабанді товарів і автомобілів, і залученню українців до міжнародних махінацій навколо інвестиційного шахрайства і спортивної корупції, а також в кібернетичних злочинів проти громадян або власності на території ЄС. Серйозною проблемою для України, за висновком Єврокомісії, залишається контрабанда наркотиків і людей.
"Конфлікт в Україні та відсутність ефективного контролю над частиною кордону на сході України викликають ризик для просочування вогнепальної зброї та контрабандних товарів з цього регіону в ЄС. На додаток, українці серед тих, хто найчастіше потрапляє в доповіді щодо неєвропейських жертв контрабанди людьми вже протягом декількох минулих років", - наголошується в документі.
Для вирішення зазначених проблем, Єврокомісія рекомендує Україні посилити прикордонну службу і поліцію, підвищити рівень координації правоохоронних органів в боротьбі з корупцією і організованою злочинністю.
Нагадаємо, в лютому Європейський Союз офіційно повідомив про введення нових правил видачі віз для жителів третіх країн, до яких відноситься і Україна.
Наголошується, що рішення про зміну правил видачі віз громадянам третіх країн Європарламент та Рада ЄС ухвалили ще в липні минулого року. Причиною цього стало різке зростання кількості заявників на отримання віз.
Нагадаємо, з 2021 року в Євросоюзі буде діяти нова Європейська система авторизації і інформації про подорожі для поїздок у Шенгенську зону. За новими правилами, громадяни країн, з якими у ЄС діє безвізовий режим, повинні будуть отримати дозвіл перед поїздкою в Євросоюз. Потрібно буде за 96 годин до подорожі зареєструватися, внести свої дані і сплатити збір у розмірі семи євро. Від оплати будуть звільнені люди молодше 18 і старше 70 років.