UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС запровадить масивні економічні санкції у разі нападу РФ на Україну – голова Єврокомісії

Урсула фон дер Лайєн заявила, що Україна має право на власні рішення.

Європейський Союз готовий ввести значні економічні  санкції проти Росії вразі її вторгнення в Україну, заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

"Ми підтверджуємо нашу солідарність і з Україною, і з нашими європейськими партнерами, яким загрожує Росія. Безумовно, ми будемо відстоювати фундаментальний принцип, що Україна має право на власні рішення, як суверенна держава", - зазначила фон дер Ляйєн.

За її словами, ЄС не прийме спроби РФ розділитиь Європу на сфери впливу.

"Ящо ситуація загостриться, якщо будуть нові напади на територіальну цілісність України, ми відповідатимемо масштабними економічними та фінансовими санкціями".

Вона закликала РФ до діалогу, щоб врегулювати конфлікт через структури, які були створені для цієї мети.

Голова Єврокомісії також підкреслила, що Європейський Союз є найбільшим торговельним партнером для Росії, як і найбільшим інвестором.

"Ці торговельні відносини є важливими для нас. Але вони набагато важливіші для Росії", - додала вона.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що США розробили пакет "дуже болючих" санкцій проти Росії.

Читайте також: ЄС не може визначити «масштаб» агресії Росії для запровадження санкцій — FT

Раніше заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила про підготовку Вашингтоном 18 сценаріїв на випадок вторгнення Росії в Україну.

Санкції вводитимуть у кілька етапів, пише CNN. Агресора можуть відключити від міжнародної системи SWIFT (удар по банківському сектору), позбавити можливості закуповувати інтегральні схеми та продукцію, що містить їх (удар по оборонному сектору), а на фінальному етапі ввести санкції проти енергетичного сектора.

Під обмеження вперше може потрапити особисто президент РФ Владімір Путін, а не лише його найближче оточення.

Водночас США поки що утримуються від запровадження болючих для Росії санкцій проти газопроводу «Північний потік-2». 13 січня Сенат провалив голосування за законопроєкт сенатора Теда Круза.