UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЄС не визнає російські вибори в окупованому Криму

В Євросоюзі зазначають, що вибори до Держдуми проходили в атмосфері залякування.

Речник Єврокомісії Петер Стано заявив, що вибори в Росії відбулися з численними порушеннями, і Євросоюз не визнає результати голосування в окупованому  РФ Криму, інформує «Радіо Свобода».

«ЄС вірить у важливість вільних і чесних виборів, де б вони не відбувалися. Протягом останніх кількох днів ми бачили, що вибори до Держдуми та регіональні вибори проходили в атмосфері залякування критиків і незалежних голосів, та без визнаних міжнародних спостерігачів", – наголосив Стано.

За його словами, в ЄС шкодують про рішення Росії обмежити формат міжнародної місії ОБСЄ зі спостереження за виборами.

Речник підкреслив: "Ми взяли до уваги інформацію надійних джерел, які повідомляли про низку серйозних порушень під час голосування. Перед виборами чинився великий тиск на опозицію, громадянське суспільство активістів, правозахисників. Він зазначив, що тиск робився для того, щоб змусити мовчати будь-які критичні голоси

 Стано зазначив, що  ЄС стурбований тим, що мешканцям непідконтрольних Києву українських територій на Донбасі видавали російські паспорти, щоб вони голосували на цих виборах. Він додав, що це суперечить Мінським угодам.

Як повідомлялося раніше, віцеспікер парламенту Руслан Стефанчук  заявив, що Верховна Рада повинна відреагувати на вибори в Держдуму РФ, які відбулися минулого тижня.

Читайте також: Гармаш: після виборів до Держдуми РФ конфронтація конфлікту в Донбасі неминуча

Нагадаємо, 17-19 вересня РФ провела вибори в Державну думу, в тому числі й в окупованому українському Криму. Також до виборів залучили жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. За даними ЗМІ, в окупованому Криму явка станом на 19 вересня склала 47%.

Рада нацбезпеки і оборони раніше заявив про те, що Україна введе санкції через російські вибори до Держдуми.

Попередні результати наближаються до 50% «Единой России» за партійними списками, що дає їй понад 110 місць у Держдумі, в мажоритарних округах результат — майже 200 мандатів із 225. Тобто конституційну більшість буде отримано.

Чи зможе нова Держдума стати опорою Кремля під час транзиту влади — можливого процесу передачі влади від Владіміра Путіна якомусь наступнику, читайте в статті Олексія Їжака "У Росії вибори пройшли без «розумного голосування», але зі Сталіним, Невським і Грозним".